Wpis z mikrobloga

Odświeżam temat Tzar'a, bo uważam że ta gierka to absolutne TOP starych RTS-ów.

Mirki, jaki jest wasz "typowy" mecz z kompem? Bo ja gram 1vs3, gdzie zarówno komp jak i ja jesteśmy Europejczykami. Jest to póki co poprzeczka, której nie jestem w stanie przekroczyć, tzn. grałem już mnóstwo meczy 1vs3 przeciwko różnym rasom i wszystkie je wygrywam, ale wyjątkiem jest gra przeciwko 3 Euro (przegrywam ~80% razy)

Jestem w stanie szybko zniszczyć jednego przeciwnika, ale pozostali dwaj już zaczynają wtedy robić lepsze jednostki (zwłaszcza Pikinierów), które sprawiają mi już większe problemy.

Macie jakieś rady jak najlepiej grać Europą?

Czy jedynym wyjściem jest obwarowanie miasta i wybijanie przeciwnika spod muru aż mu się skończy złoto? Imho to lamerska i nudna taktyka, która wykorzystuje słabość i brak inwencji AI kompa - gierka jest z 1999 roku.

#tzar #gry #rts #strategie #staregry #nostalgia #lata90
Arboree - Odświeżam temat Tzar'a, bo uważam że ta gierka to absolutne TOP starych RTS...

źródło: comment_1660992030SDozFnuSwoWpDLsiIAGWVV.jpg

Pobierz
  • 53
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wuwuzela1: To nie w tej grze xD nie da się wymieniać zasobów niestety. Chyba że na multi się z sojusznikiem dogadasz to transferować wtedy można.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sylar: aż sprawdziłem i faktycznie w oryginale można wymieniać w karczmie po kursie 10:1, ogólnie kilka mniej popularnych ficzerów brakuje temu tza.red, ale chłop od 7 lat wciąż robi update'y więc możliwe że wkrótce będą
@Arboree: Taa odpaliłem sobie oryginalnego tzara i po 20min dostałem #!$%@? bo AI praktycznie z marszu robi rush nie dając nawet chwili na spokojne ogarnięcie... Chyba się zestarzałem bo kiedyś orałem AI jak chciałem...