Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mam stary radioodtwarzacz Unitra aws 110 z głośnikami. Nigdy go nie używałem (teraz nie działa choć się włącza) i jestem ciekaw czy jeśli zdecyduje nie naprawiać go to głośniki mogą się do czegoś przydać? Czy po wymianie kabli lub samych wtyków na jack 3,5 mm one mogą robić za np. głośniki do radia internetowego? Pytam się pod kątem jakości dźwięku. Teraz tylko jeden głośnik szumi, więc nie mam jak tego ocenić.

A może jest jakiś patent, aby przerobić tą unitre na radio internetowe?

#unitra #glosniki #elektronika
Pobierz marian1881 - Mam stary radioodtwarzacz Unitra aws 110 z głośnikami. Nigdy go nie używ...
źródło: comment_1660934538MBZNuRGf8ux07KUuyX8IE7.jpg
  • 16
@marian1881: Nic nie przerabiaj, daj komuś aby to naprawił i poprawnie zestroił, chcesz radio internetowe to jak już będziesz miał sprawny wzmacniacz dokup se jakieś RPi i na nim zrób odtwarzacz z netu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dktr: O RPi wiem tylko tyle, że istnieje. Nie znam się kompletnie na elektronice, ale miałem kiedyś do RPi przysiąść i się pouczyć.

Mówiąc, że jak będę miał sprawny wzmacniacz masz na myśli, że powinienem kupić wzmacniacz czy że ta Unitra ma wbudowany wzmacniacz?
@marian1881: No ma, to jest tuner radiowy i wzmacniacz w jednej obudowie. Dlatego najlepiej naprawić wzmacniacz, zestroić tuner i już będzie ładnie grało z FM, potem dorobić kabelek DIN-jack zainstalować na rpi dowolny "player" i masz fajne stereo, ewentualnie zwykły odbiornik BT i se z telefonu czy tam czego chcesz będziesz odtwarzał.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rybeczka: @slavoy: @elgrecqo: Radioodbiornik ma normalne wyjście na głośniki. Po podłączeniu działa tylko jeden i szumi, bo nie działa szukanie czestoliwości, więc nie mam jak sprawdzić jakości dźwięku.

@dzieju41: Nie mam pojęcia o czym mówisz. Nie znam się na tym kompletnie i nie wiem na czym polega przestrajanie UKF.
A może jest jakiś patent, aby przerobić tą unitre na radio in

@marian1881: nic nie trzeba przerabiać, podłączasz to jackiem pod kompa albo telefon pod wejście magnetofon i wybierasz przyciskiem źródł. To radio ma wbudowany wzmacniacz Taki zestaw służył mi długo za wzmak z głośnikami do kompa :D