Wpis z mikrobloga

Prawnicy Wykopu, sytuacja: moja babcia zmarła, otrzymałem w spadku mieszkanie oraz garaż. Mieszkanie zostało zapisane tylko na mnie, garaż który jest garażem w zabudowie szeregowej został zapisany mi oraz mojemu niepełnoletniemu bratu oraz mojej mamie. Bez śmieszków - dziadkowie ze strony drugiego rodzica zapisali tylko jemu mieszkanie, więc nie będzie mieszkał w garażu xD

Mieszkanie jest bardzo stare i zniszczone, postanowiłem więc sprzedaż garaż i za te pieniądze wyremontować mieszkanie. Brak kończy dopiero w grudniu 18 lat. Czy da się szybko załatwić wyrok sądowy, aby moja mama mogła występować w jego imieniu? Zależy nam na tym, aby jak najszybciej sprzedać ten garaż. Moi rodzice nie śpią na pieniądzach, a chcę też ich trochę wesprzeć, bo przez wysokie rachunki i infację żyje im się gorzej.

#prawo #mieszkanie #spadek
  • 4
  • Odpowiedz
@nie_ZSRRaj_sie nie potrzebujesz żadnego wyroku, a zgody sądu na dokonanie czynności przekraczającej zakres zwykłego zarządu majątkiem małoletniego, ale szybciej i łatwiej będzie poczekać do grudnia
  • Odpowiedz
@nie_ZSRRaj_sie: to nie wyrok tylko zgoda, o którą występują rodzice do sądu rodzinnego, ale to może potrwać dłużej, niż ta 18-tka. Teraz to już nieistotne, ale teoretycznie prościej było jakby brat odrzucił spadek, wtedy by jego część przeszła na mamę i ciebie.
  • Odpowiedz