Wpis z mikrobloga

Lewicowy senator stanu Kalifornia Scott (szkoda, że nie Dick) Wiener chciał mandatu społecznego na maseczki, ale w temacie małpiej grypy uważa, że ludzie powinni odejmować decyzje w temacie zdrowa na własną rękę, nie można zmusić ludzi do tego, by nie uczestniczyli w orgiach.

Aż przypominają mi się nasi polscy tęczowi politycy albo aktywiści, którzy chcieli zamykać niezaszczepionych w domach, albo nie wpuszczać ich do miejsc publicznych, jednocześnie jakoś ucichli w temacie małpiej ospy ¯\_(ツ)_/¯

#koronawirus #zdrowie #malpiaospa #bekazlewactwa #4konserwy #polityka
RogerCasement - Lewicowy senator stanu Kalifornia Scott (szkoda, że nie Dick) Wiener ...

źródło: comment_1660911871kbm172xHdlO1jn9u47hU4Z.jpg

Pobierz
  • 11
@Roger_Casement: Nie wiem czy podczas covida maski miały sens czy nie, nie jestem wirusologiem. ale trochę razi tutaj brak logiki w Twojej wypowiedzi.
Jeśli COVID roznosił się drogą kropelkową, przed kichnięcie na kogoś czy zwykle plucie podczas mówienia, to brak maski potencjalnie zwiększał ryzyko zarażenia osoby postronnej. Jadąc w tramwaju, pociągu czy staczając walkę o promocję w Lidlu można zarazić kogoś lub siebie w sytuacji codziennej, której nie da się uniknąć.
@tegie:

Jadąc w tramwaju, pociągu czy staczając walkę o promocję w Lidlu można zarazić kogoś lub siebie w sytuacji codziennej


Jeżeli ktoś się boi zarazić, to niech nie naraża się na sytuacje, gdzie może się zarazić i niech siedzi w domu, zamiast walczyć o promocję w Lidlu, nie uważasz?

Daj mi ten paragraf z amerykańskiej konstytucji, który mówi, że można dyskryminować ludzi w zależności, czy choroba przenosi się drogą kropelkową czy
Roger_Casement - @tegie: 
 Jadąc w tramwaju, pociągu czy staczając walkę o promocję w...

źródło: comment_1660927628XNQneW9fy3gpZ3bHYrtzCQ.jpg

Pobierz
@Roger_Casement: nie chodzi o dyskryminację, a po prostu o zwykłe wyczucie. Są choroby mniej i bardziej zaraźliwe, takie przed którymi jesteśmy w stanie się uchronić stosując zdrowy rozsądek i takie, przy których naraża nas ktoś inny i nie mamy na to wpływu.
Co innego gdy idziesz z kimś do łóżka bez zabezpieczenia (Twój wybór, Twoje ryzyko), a co innego jak ktoś na Ciebie kaszle i nawet nie raczy zakryć buzi.
Dlatego
@tegie: Dalej czekam, który paragraf z amerykańskiej konstytucji mówi, że można dyskryminować ludzi w zależności, czy choroba przenosi się drogą kropelkową czy nie...

Strasznie tendencyjnie wybierasz sobie kogo (nieudolnie) bronić, nazistów za szczucie za narażanie na tyfus można krytykować, czy oburzysz się, że ktoś nie ma wyczucia?

Jak boisz się zarazić, to siedź w domu, a nie oburzasz się, bo ktoś krytykuje covidianina xD Jesteś strasznie tendencyjny, jak widzisz, że ktoś
@Roger_Casement: Kolego, oddychaj :)
Ja tylko się odniosłem do 2 wypowiedzi jednego gościa (którego nawet nie znam), które wrzuciłeś. I stwierdziłem, że dotyczą innych rzeczy, wiec ciężko je porównać 1:1. Tylko tyle, nic więcej, żadnego ukrytego przesłania.

Nie wyrażam zdania o COVID, paszportach, restrykcjach itd.
Konstytucji US nie znam. Nie piszę o dyskryminacji. Jedynie wyrażam swoje zdanie na temat tematu głównego, który opublikowałeś.

Także chill i miłego weekendu
@tegie: Dotyczą tego, czy można dyskryminować zdrowych ludzi, czy nie, ja wyraziłem swoje zdanie i wytknąłem hipokryzję senatorowi, Ty zaś nieudolnie go bronisz, mówiąc, że to zupełnie inne rzeczy...

Chorzy na małpią ospę zarazili psa, więc widocznie drogą kropelkową też można zakazić się, bo raczej nie uważasz, że ci faceci mieli orgię z psem, co nie? To co, już można krytykować, czy tendencyjnie oburzasz się, że covidowcom nie można wytknąć dwójmyślenia?
@Roger_Casement: Tylko że ja nikogo nie bronię, nawet typa nie znam. Wyrazilem opinię na temat wrzutki, którą opublikowaleś i stwierdziłem, że nie ma ona dla mnie wielkiego sensu. Ani nie napisałem tego w kontekście popierania/negowania covida, ani w kwestii dyskryminacji.

Jakbym napisał, że porównywanie piekarnika do pralki nie ma sensu, to tez byłbym tendencyjnym obrońcom jednej ze stron?
@tegie: Nie bronisz, dlatego napisałeś kilka postów o tym, że nie można wytykać temu socjaliscie hipokryzję, bo TY uważasz, że to zupełnie coś innego xD

Dla mnie zarówno Twoje posty, jak i paszporty covidowe nie mają wielkiego sensu, dyskryminacja to dyskryminacja, tak samo jak generalizowanie na temat gejów i wszystkim ograniczać prawa z powodu domniemanej ospy.

Tendencyjnie ani razu nie odniosłeś się do artykułu o zarażeniu psa, skoro przechodzi droga kropelkową,