Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki. Po 5 latach przygody z PS4 chciałbym sobie złożyć PC do grania. Z racji ze nie jestem biegły w temacie samodzielnego składania PC, chciałbym Was prosić o pomoc. Czy moglibyście polecić jakiś sprzęt i serwis z którego najlepiej zamówić? Zależy mi by posłużył te pare lat z bezproblemowym i w miarę komfortowym odpalaniem nowych tytułów gier. Nie jestem maniakiem liczącym każda dodatkową klatkę. Chciałbym przeznaczyć na taki komputer około 6k ale tez biorę po uwagę zwiększenie budżetu do maks 8k jeżeli będzie to konieczne. #pcmasterrace #komputery
  • 8
  • Odpowiedz
@BaeRozbojnik: Standardowo - zobacz na zestawy z purepc i dolicz koszt peryferiów. I zastanów się czy chcesz grać w fhd na 24” czy 1440 na 27”. 4k raczej nie w tym budżecie.
  • Odpowiedz
2K to wystarczająca rozdzielczość do 32 cali


@negtner: a przypadkiem 1440p (kto to nazywa 2k w ogóle?) nie ma tylu samo pikseli na cal przy 32" co FHD przy 24"?
więc jaki to ma sens, bardziej obciążasz pc tylko a jakość obrazu wcale nie lepsza
  • Odpowiedz
@negtner: ludzie których nie stać na pc dający rade dobry fps powyżej fhd?
z tego co pamiętam według steam survey większość ma fhd.

średnio rozumiem swoją drogą Twoje pytania, bo rozdzielczość którą proponujesz przy 32" nie wygląda lepiej od fhd na 24" i nie widzę żadnego zysku tutaj względem fhd przy 24
  • Odpowiedz