Wpis z mikrobloga

FACEBOOK MINUSUJE MI KONTO

Mam ogromny kłopot z kontem facebook i poważne zadłużenie. Co najgorsze moje konto facebook jest zawieszone od prawie miesiąca i nie mogę sprawdzić co się dzieje.
Zaczęło się od tego że dostałem info że facebook pobierze mi z konta 1500 zł tytułem reklam. Zdziwiłem się bo ostatni raz kupowałem reklamy na facebook z rok temu. No ale po kilku dniach pobrało mi jednak te pieniądze. Ale nazajutrz pobrało mi już 2 x po 3.000 zł. I co najgorsze i najdziwniejsze to że na koncie miałem 0 zł i nie miałem debetu. Karta powiązana z kontem reklamowym też nie była kredytowa i jak miałbym zero na koncie to nie mógł bym kupić nawet bułki chleba na minus 5 zł a tu facebook ciągnie mi po 6 tys dziennie... Szybko zastrzegłem karte, myślałem że ktoś mi się włamał na konto fb i nakupował czegoś.
Co do konta fb to mam je od wielu lat i to normalne konto z imieniem i nazwiskiem. Masa zdjęć i wspomnień. a co najważniejsze kilka fanpage plus jeden firmowy. I również fanpage z chyba 10. tyś obserwujących. No ale nie to teraz najważniejsze. Dostałem miesiąc temu info logując się na fb ze jest zawieszone/wyłączone bo jakieś moje posty wcześniejsze naruszały standardy społeczności. Nie wiem o co chodzi dokładnie, nie napisali. Może jakiś stary mem czy coś... nie kłóciłem się ani nie jechałem po bandzie na fb.
Jeśli chodzi o reklamy to reklamowałem swój fanpage z rok temu chyba albo kanał youtube. Płatność była jednorazowa raczej ale jak widać jakoś naliczało później. Tylko nie wiem czy przez tydzień czy aż do dzisiaj. Wiem że facebook jakoś nalicza mimo że środki na koncie fb się skończą. Dziwne,bo nie mają przecież gwarancji że ktoś to kiedyś zwróci.
W banku moim panie w okienku łapały sie za głowe i nie wiedziały jak to możliwe że takie kwoty i że zminusowało mi konto jak nie było debetowe. Ale nic nie mogły pomóc, mówiły że trzeba uderzać wyżej. Na infolinii nic mi pomóc nie mogli, powiedzieli tylko ile zadłużenia, że karta zastrzeżona i że widzą że składałem reklamacje. A odpowiedź na mają reklamacje przyszła z tydzień temu że to były płatności autoryzowane przeze mnie. Bo wychodzi jakby że tak było
I w zasadzie jestem załamany i nie wiem co robić. Boje się że przyjdzie mi jakieś pismo od prawników META że mam jakieś ogromne zadłużenie. Nic sprawdzić nie mogę bo to cholerne konto fb jest zablokowane. Kiepski ogólnie czas dla mnie na takie przygody bo zmagam się z problemami natury psychicznej i jestem w trakcie rozwodu. Myślę o prawniku tylko nie wiem czy już teraz czy może jak będę miał coś do spłaty oprócz tych 17 tysięcy. Pomocy

#prawo #facebook #niebezpiecznik #mediaspolecznosciowe #reklama #marketing
sakulbn - FACEBOOK MINUSUJE MI KONTO

Mam ogromny kłopot z kontem facebook i poważn...

źródło: comment_1660909086o8MAxjMVqkMTWB9nIO8vTu.jpg

Pobierz
  • 133
1. Zablokuj kartę jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś.

2. Reklamacja - ale do BANKU a nie do Facebooka - nie rozpoznajesz tej transackcji, nie była autoryzowana przez ciebie (dołącz informację o blokadzie konta na FB).


@sakulbn: Dokładnie tak, jak pisze @x-odus: zgłaszasz w banku, że nie autoryzowałeś tej transakcji. Mają obowiązek zwrócić Ci środki w 24 godziny, a dopiero później dochodzić co i dlaczego.
Dzisiaj córeczka ma urodziny, mieliśmy jechać gdzieś a ja siedzę i się trzęsę, rzygać mi się chce, mam lęki. W jaki sposób mogło przez internet zdebetować mi konto. Wychodzi na to że trzymanie konta i pieniędzy w pekao sa jest niebezpieczne. Jeden z dobrych mireczków napisał mi na priv że transakcje internetowe nie mogą zdebetować konta.
@sakulbn: U nas w firmie było podobnie, ale na 100k, #!$%@? Ci się na konto reklamowe na FB i pozmieniali dostępy, miałeś na 100% podpiętą kartę pod konto reklamowe i ktoś z tego tytułu wrzucił jakieś gówno reklamy.

U nas skończyło się tak, że FB zwrócił kasę, ale po kilku tygodniach i milionie maili. Jak masz możliwość to zrób chargeback i zacznij pilnować gdzie masz karty podpięte na przyszłość.
@Boomerando: Ale ukradli Wam 100k które były na koncie zapewne. A u mnie nie wiadomo jakie reklamy i nie wiadomo na ile kasy. No i dlaczego konto zostało obciążone minusowo. Miałem zero na koncie a tu taka jazda
@WolfSky: @sakulbn: miałem identycznie tydzień temu tylko była to turecka gra mobilna, kampania reklamowa działała całe 10 minut i straciłem 20zł, Santander oddał mi kasę po 5 dniach od złożenia wniosku, moimi głównymi podejrzanymi jest piracki Windows z zatoki i aplikacja do nabijania lajków na instagramie like4like, innych winnych nie widzę, sprawdźcie u siebie i sumiennie się zastanówcie co było robione na kompach; swoją drogą ESET mi potrafił wykryć trojana
@sakulbn: Brak możliwość debetu to bzdura, żaden bank tego nie kontroluje przy płatnościach offline. Kiedyś można było w biedronce to wykorzystać płacąc w piątek z karty bez debetu, oni nie mieli terminali z live przesyłaniem danych. Miałem kiedyś z 60zl na koncie i mogłem 3x do 50zl zrobić zakupy mimo braku możliwości debetu. Dopiero w środę schodziła kasa i wchodziło w debet.
@sakulbn: imo wina banku ze weszły ci te płatności na debet, warto wyjaśnić dlaczego w ogóle do tego doszło. Ja mam konto w mbanku i gdy nie mam nic na koncie to Facebook próbuje kilka razy dziennie pobrać należną kasę za reklamę i udaje sie zapłacić dopiero jak mam te pieniądze na koncie, nigdy nie wchodzi na debet. Dodatkowo po paru nieudanych próbach zapłacenia wyłączane jest konto reklamowe do czasu uregulowania