Wpis z mikrobloga

Mirki z #wedkarstwo znowu mam pytanie.
Jako, że muszę uzupełnić zapasy chciałem zapytać jakie gotowe zanęty stosujecie przy łowieniu na spławik?
Ceny w moim lokalnym wędkarskim są średnio o 100% wyższe niż na pewnym serwisie aukcyjnym więc i tak muszę zamówić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 6
@Doktor_Rododendron: kupuje najtańsze... serio to nie ma znaczenia, a jeśli ma to brawa dla szklanej kuli..
Kupuję najtańszą zanętę, dodaję kukurydzę rozdrobnioną i całą, troche grochu gotowanego lub z puszki, albo cieciorkę, pocięte robaki, troche melasy albo po prostu wodę z kukurydzy.

I JUŻ.
a to czy będą brały czy nie to zależy czy mają kaprys jedzenia czegokolwiek o porze w której zarzucasz wędkę i akurat przepływa tam.
@Doktor_Rododendron jeśli chcesz kupić jakąś tanią zanętę to według mnie to się nie opłaca bo one są i tak robione z kiepskiej jakości składników. Otręby pszenne dostaniesz za pół darmo od rolnika, do tego bułka tarta (u mnie w piekarni 1.7zl za pół kilo pewnie da się znaleźć taniej), ewentualnie trochę śruty kukurydzianej i masz dobrą bazę zanętową w cenie +-2 zł za kilogram. Dodaj do tego jakieś wypełniacze typu prażone konopie,
@Doktor_Rododendron: Jeżeli mowa o PZW to lepiej kupić mniejszą a lepszą.

np champion feeda czy to wonder black czy to silver czy dedykowana do tego co łowisz
do tego glina/ziemia torfowa i cenowo wyjdzie korzystnie i jakościowo też będzie to miało ręce i nogi. Grunt aby proporcjonalnie zanęty było 1/4 ~1/3 w stosunku do ziemi/gliny.

Jeżeli mowa o komercji to można zanęcać samą zanęta, jednak pewnie będzie to tak prze nęcone
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Doktor_Rododendron: z mojego, niezbyt wielkiego co prawda, doświadczania wynika że ważniejsze od zanęty jest karma. Trzeba sypać tym na co łowisz, czy to kukurydza czy robaki. I to tutaj bym szukał oszczędności, na shopee z kuponem masz np pęczak 2,50 zł/ kg, duże puszki kukurydzy za 1,20, konopie 8 zł/kg. Lepiej dodać dużo grubego niż sypać bułkę tartą z wędkarskiego. A jak już kupować zanętę to żeby było jej jak najdalej