Wpis z mikrobloga

#elektryka
Pytanie bo z elektryka to zostało tyle ze mnie że naście lat temu dostałem dyplom technika elektryka :D
Musze sobie zrobić przedłużacz do agregatu który będzie zasilał dom jacek powiedział że nie zabraknie prądu ale ja już znam te jego żarciki.
Elektryk który będzie przerabiał rozdzielnie ( muszę to widzieć jak będzie to robił i jego minę jak się okaże że gdzieś tam jest amelinium xD) powiedział żebym sobie zrobił "przedłużacz" z kabla 3x4mm2 i teraz się zastanawiam czy brać w zwykłej izolacji czy gumowej. W sumie ze względów praktycznych te w gumowej izolacji są bardziej elastyczne :)
Dobry będzie klik Będzie miał jakieś 25-30 metrów.
I w sumie agregat dobrej firmy bo fogo 4kW a ten że mu się nie podoba że ma dwa normalne gniazdka a nie że jedno zwykłe a drugie to takie ala siłowe z trzema bolcami. No ale producent te mocniejsze gniazdka daje dopiero do większych agregatów.
  • 15
zasadniczo do agreatu cała instalacja musi być 3żyłowa (wszędzie osobne PE) bo w większość nie ma neutrala tylko pracuje jak sieć IT i neutralny z sieci też powinien być odcinany.


To jeszcze ze szkoły pamiętam :) jakieś szczątki wiedzy pozostały :D ( nie chciał bym strącić montera ze słupa jak będą coś naprawiać xD )

Tylko czasem nie montuj gniazda do agregatu, są wtyczki na panel, a do przedłużacza normalnie gniazdo.


@
da gniazdo 230 na szynę din i przykaz nie odłączać jak agregat pracuje


@wypokowy_expert: To ja mu dam kopa w dupę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie to żart to akurat ten z tych normalnych jak już kręcił nosem na gniazda na panelu w agregacie ale jak producent tak wymyślił to wierzę że wystarczy. I raczej będzie taka zewnętrzna wtyczka bo jak kurba zamknąć drzwi jak przedłużacz w
@K_O_R_N_I_K: zrob sobie tez dyplom z uzywania internetu, serio. Widze ze karmisz korporacje google klikajac w platne reklamy (glupota) i nawet nie usuwasz tych sledzacych dodatkow jakie przy przekierowaniu (z reklamy) dolepia, gclid=.... TRACKING a ludzie OK tak musi byc!
Ktos ci na plecy nalepil nalepke "debil" w szkole to tak chodzisz z tym po korytarzach? Tak widocznie musi byc, kopiuje bez myslenia i sle dalej ( ͡° ͜ʖ
@K_O_R_N_I_K: moze i nie paranoja ale dobre zwyczaje i w ogole jak taki link wyglada? Moge go rozbudowac jeszcze o 1 metr syfu i nadal powinien dzialac a tylko pierwsze kilka "centymetrow" kieruje gdzie trzeba, ot co. Z brudna dupa tez mozna chodzic po ulicy.
@marsjanin2012: Musiał by mi się sufit na łep #!$%@?ć żeby się tak bawić aby tacy jak ty nie musieli się bać internetu :)
Fajnie że wniosłeś coś w temacie pytania o kabel.
Mam nadzieje że nie zhakujesz mi płyty głównej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ps. na elektrodzie ban i przeniosłeś się na wykop ?
@K_O_R_N_I_K: nie czepiam sie jeszcze ortografii i sam czasami z nia na bakier takze elektroda nie, ale poziom dzieki temu tam jest wysoki wg mnie, porowaj z grupami na face gdzie co 5 minut TO SAMO pytanie bo kazdy ma w dupie lupke np. No to co jak ci nalepie cos na aucie, reklame, to zostawisz rozumiem. Dobrze wiedziec ze nie bedziesz rozkminial skad to i po co to sie pojawilo
@K_O_R_N_I_K: jak ci sie chce odpisywac na marude to po co robisz agregat, firma i straty masz od razu a wylaczenia "jak w afganie"? W domu mam UPS 1500W a w sumie szkoda pradu na niego bo wylaczenia sa totalnie sporadyczne. Za przerobki elektryk skasuje tez pewnie sporo, odpowiednie mechanizmy odlaczajace siec energetyczna przy pracy agregatu swoje kosztuja, rozumiem ze kabel wygodny bo bedziesz to rozwijac za kazdym j razem nawet
@marsjanin2012: Mieszkam w takim miejscu że wyłączenia prądu nie są sporadyczne i nie jest to zadupie. Do bramy mam małego ups-a a do kotła trochę większego. Wkurzające to jest to jak nie masz prądu przez kilka godzin. Agregat cichy nie jest i nie chcę go mieć pod domem tylko wyniosę go do garażu. Który jest właśnie mniej więcej takiej odległości. Jeszcze żeby to były przerwy rzędu godzina czy półtorej. To bym
@K_O_R_N_I_K: rozumiem ze pisales do zakladu EN ze bedzie wizytacja Morawieckiego w okolicy i maja naprawic siec bo inaczej bedzie wtopa na cala Polske? Prawnie do tego nie da sie podejsc, moga miec tak czesto awarie i miec to w dupie (ustawy/regulaminy)? Liczyles czy zestaw akumulatorow nie wyjdzie taniej? Do duzych UPS sie da podlaczyc ich wiecej DIY takie i trzyma dluzej. Choc wymiana co kilka lat tez kosztuje a generator
rozumiem ze pisales do zakladu EN ze bedzie wizytacja Morawieckiego w okolicy i maja naprawic siec bo inaczej bedzie wtopa na cala Polske?


To nie jest problem linii niskiego napięcia a średniego :) i z tym to walczy kilka gmin tak że pism to tam jest wysłane od groma. Niestety linia średniego idzie o ile dobrze pamiętam gdzieś z pod Łowicza do którego mam +- 55 km linia idzie częściowo przez las.