Wpis z mikrobloga

Siema, czy ktoś obeznany w przepisach ruchu drogowego może wyklarować sytuację pokracznie narysowaną na rysunku?
Wyjeżdżając z parkingu przy moim mieszkaniu, pokonuję w teorii pod prąd dokładnie 11 metrów. "W teorii', bo znak o drodze jednokierunkowej znajduje się ok 10 metrów za skrzyżowaniem.
Czy mogę bezkarnie wyjeżdżać w ten sposób? Miejsca jest tam tyle że nawet jak ktoś z drogi głównej chce wjechać w lewo w jednokierunkową to na spokojnie tirem się zmieści.
Dzisiaj jedna babka chcąc chyba mnie zdenerwować, pomimo spokojnie 5m asfaltu udawała że we mnie wjeżdża, i boje się że jakby to zrobiła to i tak mogłaby być moja wina
#kiciochpyta #prawojazdy #samochody #prawo
Pobierz YOUNGBADWHITE - Siema, czy ktoś obeznany w przepisach ruchu drogowego może wyklarować...
źródło: comment_16607525737jqrXdaEmSNYKaDa3nXdSB.jpg
  • 5
@YOUNG_BAD_WHITE: @pasta_alla_carbonara: droga jednokierunkowa obowiązuje od miejsca ustawienia znaku, wcześniej jest droga dwukierunkowa. Wszystko zależy od sytuacji. Jeśli całość bramy posesji jest przed znakiem - możesz jeździć, bo wcześniejszy kawałek to dwukierunkowa. Jak znak jest przed bramą - łamiesz przepisy. Jak znak jest w połowie bramy - ciężko powiedzieć, ja bym nie ryzykował.
Jeśli przed znakiem jednokierunkowa nie ma żadnego innego wyjazdu z posesji to nie możesz, bo w momencie kolizji jak sie tam znalazłeś ?, teoretycznie można powiedzieć, że wjechałeś i zacząłeś nawracać, pytanie czy nie ma jakiegoś prawa regulującego czy można zawracac zaraz za skrzyzowaniem.
@YOUNG_BAD_WHITE: Znak droga jednokierunkowa powinien być za twoim wyjazdem

widziałem takie rozwiązanie, musisz zgłosić o przeniesienie znaku do drogówki (kto sie tam dokładnie tym zajmuje)

Jak masz legalny wyjazd, który jest naniesiony na mapy to nie powinieneś mieć problemu.