Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#ui #ux #design

Cześć,
mam już dość tego czym aktualnie się zajmuję i chcę w ciągu dwóch najbliższych lat się przebranżowić. Nie musiałem się długo zastanawiać, bo tematy graficzne wędrują za mną przez całe życie i podobno mam "oko". Ale UI (nie wspominając już o UX), to dla mnie coś nowego. Zakochałem się w Figmie. Uczę się na własną rękę, ale chciałbym zrobić to z głową.

Czy jest wśród Was ktoś, kto sam wchodził w tę branżę i jest teraz zadowolony z tego, co osiągnął?

Od czego zacząć? Czy warto inwestować w płatne kursy online, czy lepiej znaleźć osobę z branży, która będzie mogła poświęcić mi czas 1:1 i pozwoli się sprawdzić w prawdziwych projektach?

Na co zwracają uwagę firmy przy zatrudnianiu?
Co jest wartością? Jak się dobrze sprzedać?

Serdecznie dziękuję za podpowiedzi.
  • 13
@arturlukow: Najlepiej znaleźć kogoś z branży, mentora, jak już ogarniesz podstawy i zrobisz kilka projektów. Absolutnie najlepszy kurs UI jaki testowałem: digitaldesigner.pl - tylko odbywa się w edycjach, i musisz czekać na kolejną, która będzie albo zimą albo na wiosnę.

Jest masa darmowych materiałów szkoleniowych, Figma ma własną serię szkoleń. I musisz zdecydować czy chcesz iść typowo w UI, czy szeroko w UX (docelowo i tak szeroką znajomość UX powinieneś mieć).
@arturlukow: > Czy jest wśród Was ktoś, kto sam wchodził w tę branżę i jest teraz zadowolony z tego, co osiągnął?
Melduje się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Od czego zacząć? Czy warto inwestować w płatne kursy online, czy lepiej znaleźć osobę z branży, która będzie mogła poświęcić mi czas 1:1 i pozwoli się sprawdzić w prawdziwych projektach?

Nie orientuje się za dobrze w kursach, raczej niezłe są
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mlek: Kupiłem wersję po polsku (rok 2018) i wewnątrz jest "Przedmowa do wydania drugiego", więc podejrzewam, że to tłumaczenie wydania drugiego angielskiego.

Tym bardziej, że w bibliografii są odnośniki do artykułów/książek z lat 2013/2014.
@arturlukow: Z mojej strony mogę Ci tylko powiedzieć, że nie musisz się tego bardzo obawiać. Każdy od czegoś zaczynał i nikt nie jest alfa i omega od pierwszych dni.

Na początku pojęcia typu zdefiniowanie problemu i znalezienie rozwiązania może brzmieć skomplikowanie.

Pamiętaj, że nie wymyślasz koła od nowa. Uwierz mi, że są takie aplikacje i produkty cyfrowe, których sobie nie wyobrażasz w kontekście tego jak źle są zaprojektowane.

Korzystając na codzień
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zaxang: Cześć! Gratulacje. Zawsze miło słyszeć (czytać), że komuś się udało :)
Serdecznie dziękuję za motywacyjnego kopa!

Zdaję sobie sprawę z tego, że łatwo nie będzie, ale mam to szczęście, że mogę poświęcić na poszukiwania/rozwój najbliższe dwa lata.
Nie nastawiam się. Zamierzam startować z "pozycji dziecka". Bez fałszywej skromności, ale z pokorą. Chcę zdobyć solidne podstawy i uczyć się od najlepszych. Zimowe miesiące pokażą mi, czy to jest coś dla mnie.
@arturlukow: Wiesz, teraz ciężko powiedzieć ze względu na to że otwieram również agencję. W pracy na pełnym skupieniu 5h mniej więcej, do tego rozmowy z potencjalnymi klientami dla agencji, delegowanie zadań, sprawdzanie jakości, komunikacja z obecnymi klientami na temat postępów. Od tego tygodnia trochę to unormowalem. Wstaje 7 i pracuje do 13 w pracy. Potem idę na lunch i o 14 siadam do agencji. Jeśli trzeba coś porobić to poświęcam około
@zaxang: Hej, tak sobie szukałem czegoś i natrafiłem ten temat. Widze, że jesteś doświadczony, wiec jeśli można, to chciałbym o coś podpytać.

Ogolnie jestem od dwoch meisiecy na stażu (zostal ostatni meisiac). Jestem zupełnie niezadowolony, bo współpraucje z programistą/niby twórcą, ktory w gole nie zna sie na designie i wszystko co jak dotąd robilem, to jemu pasowalo, a na pewno nie jestem geniuszem (wprawdzie mam wyksztalcenie z grafiki, ale przed stazem