Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
do moderacji: dodaje jeszcze raz, bo zapomnialem o tagach

Potrzebuje porady.
Obecnie mieszkam w Krk, natomiast w moim rodzinnym miescie (powiatowym) odziedziczylem mieszkanie po babci. Jest zadbane, ale na pewno chcielibysmy zrobic remont, zeby mieszkac po swojemu. Jego wartosc obecnie to ok. 250k, chociaz ciezko teraz pewnie znalezc kogos kto to kupi. Oszczednosci mam ok. 120k. Mieszkam z narzeczona i od 4 lat na wynajmie, bo nie stac nas na kupno.
Teraz pytanie co lepsze: sprzedaz tamtego mieszkania po babci i kupno czegos w Krk, czy wyprowadzka z narzeczona do tamtego mieszkania? Moje miasto jest ok. 70km od Warszawy. W krk nic nas szczególnie nie trzyma, ale zostanie szukanie od nowa pracy i pewnie dojazdy do wawki. Polujemy na mieszkanie ok. 50m2, czyli ~500 tys. Nasze wspolne zarobki to 10k/mies na reke.
Wynajmowac tamtego mieszkania nie zamierzam, bo za bardzo boje sie patologii, ktora moglaby sie wprowadzic, nie mam nikogo nie miejscu kto moglby to dogladac, a mi sie srednio usmiecha jezdzic ~400km w jedna strone.
Czy moze przeczekac obecna sytuacje, czekac na spadek stop itd?
#mieszkanie #inwestycje #kredythipoteczny #wynajem #nieruchomosci

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62fcaaa1bdf61f8c98ed9c60
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 4
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: zależy od Waszych planów życiowych. Jeśli chcecie wylądować na wiosce, to remontujcie i się przeprowadźcie. Jak nie, to sprzedać, bo trzymanie pustego mieszkania to ogromna strata pieniędzy.
Dlaczego myślicie o oczekiwaniu na spadek stóp w przypadku, gdy mielibyście większość wartości mieszkania w gotówce? Przecież jak stopy spadną, to z czasem ewentualny kredyt również stanieje.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Wynajmu nie ma co się bać, istnieje sporo sposobów by odsiać większość patologii, jednak jak się boisz to sprzedawaj i kup coś w Krakowie. Życie w pipidówce na prowincji to imo kiepskie rozwiązanie, gdyby to jeszcze był jakiś fajny dom z działką to prędzej, ale meiszkanie za 250k po babci? Bierz kredyt ze zmienna stopą, jak zaczną spadać, a mogą już zacząć za rok to rata ci się obniży
  • Odpowiedz