Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zalesie #bekazpodludzi #bekazpisu #urzedasstory
Mieszkam w top 10 najbiedniejszych powiatów w polsce.
Na ostatniej sesji rady powiatu, Starosta zaprosił eksperta i prowadzili debatę nad tym czemu tyle ludzi uciekło z naszego powiatu.
2005-2020 - 23% populacji.

Te barany chcą powołać komisję i badać te sprawę?
Może ja zacznę od głównych powodów
- brak miejsc w żłobkach i przedszkolach - dostają się tylko dzieci po "znajomościach" - przez co musisz dziecko wozić do przedszkola 20km od domu.
- miejsc pracy brak, takie zadupie że na kasjerkę w mięsnym musisz mieć znajomości.
- paliwo jak u nas np. 98 kosztowała 7.70 to w takiej warszawie 7,50 - gdzie u nas zarabia się źle.
- jedyna rozrywka na cały powiat to kort tenisowy i boisko wybudowane z 15 lat temu w fatalnym stanie.
- najdroższa woda, śmieci i ścieki chyba w całej polsce - co znowu nie jest adekwatne do zarobków.
- chyba 2/3 powiatu bez kanalizacji tylko szambo
- chyba 1/3 powiatu niema zasięgu "telefonii komórkowej" a o internecie to w ogóle nie wspomnę
- brak mieszkań na wynajem, praktycznie zero nowych bloków powstaje od kiedy pamiętam. A jak sobie wołają za wynajem starego mieszkania bez remontu to cena taka że w Krakowie by coś wynajął.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62fc9f51dc34d0ff86333049
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: mam wrażenie, że u nas wynajmuje się ekspertów za gruby hajs do odpowiedzi na pytania które można byłoby uzyskać w prostej ankiecie publicznej. Np. nikt z moich znajomych którzy są idealnymi kandydatami na rodziców nigdy nie był ankietowany e tym kierunku, a jak słyszą przyczyny podawane przez ekspertów to za głowę się łapią