Wpis z mikrobloga

Ciąg dalszych rozważań nad niejasnymi praktykami rządzącymi wykopem, bo kogoś to może interesować jak zyskać, lub stracić bordo (mnie to zawsze interesowało na samym początku).

To już kolejny raz, jak mój nick nagle stał się bordowy, by po jakimś miesiącu znów stać się pomarańczowy. Dziś dochodzi do tej samej sytuacji.

Dla nakreślenia sytuacji - nie dbam o to, ale warto podkreślić, że jeszcze dwa dni temu moje znalezisko znalazło się na głównej, więc aktywność tu niekoniecznie musi mieć coś do rzeczy.

Bardziej liczy się najwyraźniej pozycja w rankingu, co zauważyłem już wcześniej. W ostatnim czasie po prostu przesunięto mi social credit (tzn. pozycję w rankingu) w dół, ok. 700, do ponad 800, żeby dziś chyba wskoczyła jakaś aktualizacja na ponad 1000. I to krótko po wykopanym znalezisku. Ale co wyznacza pozycję w rankingu?
Otóż sprawdziłem. Moi drodzy NIC.
Pozycja w rankingu jest oparta o nikomu nieznany, magiczny, tajemniczy algorytm lub widzimisie moderatora, bo nie zależy od aktywności, dodanych znalezisk, komentarzy, procentu wykopywanych na główną znalezisk (chyba, że jesteście nołlajfami, i dodajecie po kilkanaście znalezisk na dzień i jesteście turbo-aktywni). Poniżej pewnego współczynnika aktywności istnieje kompletny brak korelacji między pozycją w rankingu, a aktywnością. Jest to sztuczny twór na potrzeby... Nie wiem czego.
Jedno jest pewne, i widzę to kolejny raz u siebie. Gdy Wasza pozycja w rankingu spada poniżej tysiąca, Wasze bordo ma szansę zniknąć. I nie da się z tym nic zrobić, bo nie jest to uzależnione od Waszej aktywności. Więc równocześnie ktoś się może na Was uwziać i przesuwać raz w jedną, raz w drugą stronę. Ja np. wrzuciłem znalezisko z wpisem z martwymi rybami pod którym wypowiadała się A_S, żeby OP założył własne, ale powiedział, że mu się nie chce, więc sam zrobiłem. Może się to komuś nie spodobało, bo sprawa jest polityczna. Tyle.
Olej tą Karynę, Miras. Znaczy wyścig po bordo. Chyba że jesteś zapryszczonym nołlajfem, który koniecznie chce nabijać portalowi kabzę z reklam ciągle nowymi znaleziskami. Pozdro

Protip. Niektóre wpisy na mikroblogu potrafią dostać shadowbana.

@Moderacja
#wykop #niewiemjaktootagowac #gorzkiezale #moderacja #moderacjacontent #bedziebanczyniebedzie #bordo
deton24 - Ciąg dalszych rozważań nad niejasnymi praktykami rządzącymi wykopem, bo kog...

źródło: comment_1660655853lFHz9oRo3cWyuPX3OzSzxH.jpg

Pobierz
  • 3