Wpis z mikrobloga

Proces potrwał krócej niż straszyli i oto jest, jeszcze czekam tylko na polski paszport.
Podsumowanie kosztów i co ile zajęło:
Kwota Za co
£50.00 Test Life in the UK
£9.99 Dostęp do platformy testowej
£150.00 Test z języka angielskiego
£12.00 Zdjęcie do aplikacji
£1,330.00 Aplikacja
£8.48 Książka do testów
£15.00 Fotka ceremonia
£80.50 Paszport
£3.45 Wysyłka paszporty

W sumie taka przyjemność £1,659.42

Data Co
11/03/2022 Test z języka angielskiego
25/03/2022 Test Life in the UK
22/04/2022 Aplikacja o obywatelstwo złożona
12/05/2022 Spotkanie biometric
13/06/2022 Aplikacja o obywatelstwo zaakceptowana
13/07/2022 Ceremonia
14/07/2022 Aplikacja o paszport złożona
10/08/2022 Aplikacja paszportowa zaakceptowana
16/08/2022 Paszport dostarczony

W sumie 158 dni od złożenia aplikacji do otrzymania paszportu. Pewnie byłoby ze 30 dni krócej ale akurat w kwietniu wyskoczyły mi wyjazdy. Niemniej i tak całkiem krótko, składając pół roku wcześniej pewnie też paszport otrzymałbym jakoś teraz.

#uk #obywatelstwobrytyjskie a w komentarzu #pokazmorde i moja jedyna fotka z ceremonii...
Pobierz kwiatosz - Proces potrwał krócej niż straszyli i oto jest, jeszcze czekam tylko na po...
źródło: comment_1660644081Oy0idap1WAk8BtBJDtBSLj.jpg
  • 83
@motoinzyniere: wydaje mi się, że nie powinno być problemu. Z tego co czytałam to lata studenckie nie liczą się tylko jeżeli jesteś na wizie studenckiej (co mnie nie dotyczy). Moi znajomi z Europy normalnie aplikowali o settled po 5 latach doktoratu i było wszystko ok. W sumie od 2 roku pracowałam już po pubach więc jakieś tam podatki były za mnie płacone :)
@motoinzyniere: zawołam za ponad rok jak złożę papiery :) przeglądałam te wymagania i nie ma tam zupełnie nic o latach studenckich. Nawet w przypadku braku pracy (np housewife) można na podstawie np rachunków udowodnić, że się tu żyło więc nie widzę powodu dla którego PhD miałoby się nie liczyć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kwiatosz: graty dzieki za rozpiske juz sobie zrobilem zrzut ekranu. Kilka pytan jesli moge

- testy sa online czy w jakims osrodku?
- platnosci - tylko przelew czy karta mozna bylo? Akceptuja amex?
- polecisz appke na tele z testami life in the uk?
@kwiatosz: serdeczne gratulacje! Fajnie, że kolejny wykopek się zdecydował na obywatelstwo. Witaj w gronie :)
Niestety ktoś musiał te szlaki przetrzeć, oberwalo mi się srogo za to kilka lat temu.
Ale cieszę się, że powstał tag z obywatelstwem, gdzie inni mogą opisywać swoje doświadczenia i dzielić się wiedzą.

P. S. Poszło Ci bardzo szybko z tym paszportem, jak na dzisiejsze realia. Oby pl paszport doszedł szybko, oraz cały I zdrowy. W
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kwiatosz: wypas. Dużo typowo brytyjskiej wiedzy trzeba wykazać na teście? Język też jakoś mocno maglują?
Czyli rozumiem że teraz jesteś oficjalnie dwunarodowościowy i możesz korzystać z wszystkich przywilejów obywatela w Polsce i w UK?
@kwiatosz: Siema
Ja zdałem już testy, czekam do kwietnia aż pyknie mi dokładnie 5 lat (wcześniej wróciłem na niecały rok do pl). Mam setelment 5 lat ten co się robiło po wyjściu z UE - powinienem robić rezydenta czy nie trzeba? w UK łącznie już 9 lat pracuje.