Wpis z mikrobloga

@Lesku10: a jest już oddana do końca inwestycja?

Słupek jest pewnie tylko i wyłącznie przez ludzi jadących samochodami.

Ja nie wiem naprawdę czemu ZAWSZE muszą się odezwać rowerzyści, że ścieżka jest be? Dookoła wszędzie w okolicy jest tragedia dla autobusów i samochodów. Ciul... ścieżki rowerowe ważniejsze. W końcu w zimie będzie nią jeździło całe 3 osoby na godzinę.
@Darth_Gohan No na pierwszym zdjęciu zdecydowanie dla samochodów xddd Jak coś się robi to chyba wymaga się jakości, czyż nie? No i ulica pomorska - wątpię żeby przejeżdżały tu 3 osoby na godzinę...

Inwestycja jeszcze nie jest skończona, cały czas trwa remont. Rozmawiałem z budowlancami i słupki przy przejściach dla pieszych mają pozostać na stałe. Też się zastanawiali z jakiego pwoodu ¯_(ツ)_/¯
@Lesku10: No to przecież napisałem. Słupek jest, żeby ścieżka nie była rozjechana.

@sEB-q: Sam jeździłem do roboty rowerem w wiosnę, lato, jesień i zimę. Doskonale sobie zdaje sprawę ile osób jeździ zimą do roboty rowerem. Jak zaczniesz to przeliczać to wychodzi czasem i 3 osoby na godzinę w zimie na tych mniej uczęszczanych trasach. Pomorska nie jest jakimś dobrym wyborem dla tej okolicy bo i tak zaraz ścieżka się kończy.
@Lesku10
@Darth_Gohan
Zazwyczaj na sciezkach stawia sie te gumowe czerwone z odblaskami wiec nawet jak jebniesz to on po prostu sie wygnie albo wylamie. No i... to jest powod dlaczego czasami stawiaja metalowe bo tamte mozna sobie wyrwac i wjechac. Cala przycmentarna Grabiszynska ma ten problem, ze gumowe sa notorycznie wyrywane ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ja nie wiem naprawdę czemu ZAWSZE muszą się odezwać rowerzyści, że ścieżka jest be? Dookoła wszędzie w okolicy jest tragedia dla autobusów i samochodów. Ciul... ścieżki rowerowe ważniejsz


@Darth_Gohan: ja ci wyjaśnię. Bo jak się spóźnisz jadąc autobusem, to najczęściej nic poważniejszego się nie stanie. Natomiast jak wjedziesz w słupek rowerwm, to najczęściej wylądujesz w szpitalu.
Nawet jak zaraz będzie remont to z tego co kojarzę Konserwator Zabytków uparł się żeby zostawić kostkę więc guzik to nie jest jakaś ciekawa alternatywa.


@Darth_Gohan: kostkę da się nieźle zrobić. W centrum Poznania jest trochę zabytkowej kostki, ale jest wyszlifowana i jedzie się przyzwoicie. To nie jest asfalt, ale w jakichś tam historycznych miejscach taki substandard jest do zaakceptowania :)
@mirko_efekt: Hubska tak samo. Jak się nie ma realnie działającej straży miejskiej to jest jak jest.

@Lesku10: Nawet otwarcie Mostu Pomorskiego nie zmienia tego, że zaraz za skrzyżowaniem ścieżki nie masz. Już lepiej uniwersyteckim pojechać. Jedynie co to może jak ktoś jedzie w stronę Dlugiej może wybrać tą trasę.

@Przypadkowy: Powiedz mi dlaczego normalnie jadący rowerzysta bez ogromnej wady wzroku ma się wbić w słupek? Rozumiem jakby on był
może być ciemno, deszczowo, mgliście, padać śnieg, mogą być inni rowerzyści zasłaniający słupek. Naprawdę nie widzisz problemu w tym, że na środku ścieżki rowerowej stoi słupek? xD


@Przypadkowy: jeśli jest zostawione 90cm, to w sumie nie. Szczególnie jeśli alternatywą są zaparkowane na ddr samochody( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Przypadkowy: Na słupku masz odblask.
W deszczu go nie zauważysz mimo odblasku oraz faktu, że w tamtym miejscu pewnie jest oświetlenie miejskie?
W zimie ? Bo co zasypie go na taką wysokość?
W ciemności go nie zauważysz jak będziesz jechał bez światła z przodu, a chyba wiesz, że powinieneś je mieć?
No i jak rowerzysta ma Ci zasłonić słupek? Wyprzedzając kogoś? To poczekaj aż skończy manewr i nie jedź mu na