Wpis z mikrobloga

@GoplanaLodz: Obczaj grupę "foto-giełda" na fb. Potrzebujesz body z szybkim AF i szkła pewnie 70-200. Za 2k to raczej nie ma szans. W miarę niedrogo możesz celować np. w Canona 7d mk2 i do tego EF70-200 f4.0 IS. Przy czym za 2k to może sam obiektyw Ci się uda.
Zawsze da radę, dobrze byłoby zrobić to z głową. Body to kwestia drugorzędna i tym bym się na początek nie przejmował. Najważniejszy będzie obiektyw i wybór systemu. Ja na Twoim miejscu (ale ja jestem Canoniarzem, stąd taka sugestia, Ty możesz wybrać inaczej) kupiłbym ef 70-200 is 4.0 (na grupie pojawiają się co jakiś czas) i do tego byle jakie body z cropem. Body i tak wcześniej czy później zmienisz, a dobry obiektyw
@GoplanaLodz: za 2000 kupisz obiektyw typu Obiektyw Panasonic Lumix G VARIO 45-200mm f/4.0-5.6, bądź 45-150mm
Albo budżetowo Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm f/4.0-5.6 R / EZ-M4015

Zaś na OLX jakiegoś starego, używanego olympusa za 300zł :P

Niestety żeby mieć coś jaśniejszego to trzeba dopłacić 3-13k
No i to na obiektywy na micro4/3, żeby mieć większy sensor trzeba mnożyć ceny x2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GoplanaLodz: tylko poczytaj dobrze, bo system ma swoje wady i zalety.
No cena na pewno jest zaletą i to dużą :)
Przy crop sensorze efektywna ogniskowa jest 2x większa, więc super, ale przy tej szybkości obiektywu masz też większą głębie ostrości (światło pozostaje bez zmian), co nie jest idealne do portretów, ale na sport myślę spoko.
Dla entuzjasty dobra opcja.