Wpis z mikrobloga

Wrzucam komentarz jaki znalazlem na youtube o korwinie i calej konfie i ich przekonaniach polecam
https://www.youtube.com/watch?v=3-Cl_o-gGuQ&lc=UgyukdIGXQ6AEz8C4qd4AaABAg

Jak byłem młodszy Pan Korwin był moim pierwszym spotkaniem z ideą wolnego rynku i liberalizmu. Przez długie lata mój światopogląd obracał się wokół tematów około kucowskich i wszystko było ładnie pięknie ale do momentu.
Ktoś mi kiedyś powiedział (Może to był Szymon Pękala nie pamiętam) że jak chcesz kogoś przekonać że jest w błędzie to zamiast zasypywać go gradem genialnych argumentów lepiej jest mu zada jedno proste pytanie na które nie jest w stanie odpowiedzieć z użyciem swojej ideologii i zostawić go z nim samemu.
Pierwszy mój zgrzyt z ideą korwinowską był wtedy gdy jeden z wiernych kucy zrobił materiał o deportacji w Bisbee.
Bisbee mała miejscowość na wydupiu dookoła preria miasteczko górnicze które funkcjonowało tylko dzięki kopalni.
Wszyscy w tym miasteczku albo pracowali w kopalnie albo prowadzili sklepiki i inne usługi dla tych którzy tam pracują.
W końcu górnicy postanowili zawlczyć o soje prawa a jako że kopalnia miała właściwie monopol jako pracodawca w regionie jedyny sposób na negocjowanie lepszych warunków było stowarzyszenie się w związku zawodowym. Górnicy zaczęli strajk a lokalny Szeryf prawdopodobnie nastraszył mieszkańców że jak kopalnie zamkną to łolaboga miasto wymrze to i zebrał 2000 ludzi i wraz z nimi strajkujących zapakowano do wagonów i wywieziono na pustynię. Takich historii w USA było wiele nieraz strajki były rozganiane z użyciem broni maszynowej a najlepsze w tym jest to że ten kucyk przedstawiał tą całą sytuację jako coś pozytywnego i właściwy sposób radzenia sobie z ludźmi którzy organizują się w celu polepszenia warunków pracy bo bardziej cenią sobie swoje rączki i nóżki niż zysk szefa.
I to był właśnie ten moment kiedy zacząłem bardziej sceptycznie patrzeć na ten cały Korwinizm.
Co do całej ideologii konfederacji z większych głupot wymienię.
1. Protekcjonizm to zło XD
Wszystkie bogate kraje takie jak Wielka Brytania, USA, Niemcy, Japonia, Korea, Chile i prawdopodobnie wszystkie pozostałe bogate kraje stosowały protekcjonizm na pewnym etapie rozwoju gospodarki i niektóre nadal stosują. Argument z tym że gdyby nie stosować protekcjonizmu to gospodarka na całym świecie radziła by sobie lepiej nawet jeśli to prawda to jest równie genialny jak argument o tym że gdyby wszystkie państwa świata nie miały armii to nie potrzebowali byśmy armii. Wniosek powinniśmy zlikwidować armię i nie stosować protekcjonizmu XD
2. Kapitał nie ma narodowości.
Bez komentarza nie chce mi się.
3. Jeśli jesteś biedny to twoja wina.
Albo miejsca w którym się urodziłeś bo mieszkasz na wydupiu gdzie nie ma żadnej pracy komunikacji miejskiej nie stać cię na prawo jazdy albo samochód ale święty Korwin oczekuję że zostaniesz XXI wiecznym HOBO i będziesz się szwendał jako bezdomny na placach budowy bez ubezpieczenia nosząc cegły za 10 zł za godzinę i po dwóch latach jak przeżyjesz może nazbierasz dość kapitału aby przestać być obywatelem drugiej kategorii i przeprowadzić się do miasta. A i święty #!$%@? zabierze ci komunikację i połączenia dla małych miejscoości. Bo jeśli coś się nie opłaca dla prywatnego przewoźnika to znaczy że nie powinno istnieć. Tylko że prywatny przewoźnik patrzy tylko na swój zysk a nie skutki społeczne swojej działalności takie jak to że ludzie dzięki niemu pojadą do pracy wyprodukują jakieś PKB dla kraju poślą swoje dzieci do szkoły ich dzieci potem pójdą do pracy i wyprodukują PKB zdobędą kwalifikacje wyprowadzą się a to wszystko możliwe dzięki temu że istnieje skomunikowanie kraju. Prywatnym przedsiębiorcom się to nie opłaca lokalnym rządom się to opłaca i państwu się to opłaca.
4.Jak mieszkasz na wydupi to się po prostu przeprowadź.
Jak w punkcie 2 jest to tak durne że po prostu mi się nie chce w punkcie 3 trochę to skomentowałem.

5. palenie śmieciami w piecu jest spoko.
To akurat Cejrowski powiedział ale środowiska około Korwinoskie nie widzą sensu w tym aby ludzie nie umierali na raka dusząc się dymem z piecy węglowych w czym państw i jego regulacje mogły by "odrobinę pomóc"

Gdyby nie istniały żadne przepisy BHP albo sanepid, przepisy o ochronie danych pracowniczych czy jakiekolwiek inne zdobycze ruchów socjalistycznych z XX wieku to nie mam najmiejszej wątpliwości że szefowie kupowali by maszyny model urwijrączki bo taki tańszy i nie przestrzegali by ŻADNYCH standardów które są dzisiaj normą. Ktoś wyniesie argument że możesz sobie zmienić pracę na taką gdzie warunki ci odpowiadają. Tak jeśli masz wybór w regionie i w tym procesie w świecie Korwinowskim sprawdzenie tego czy pracodawca spełnia standardy BHP wymaga tego aby kilka osób straciło rączki i nie wyprodukowało już tyle PKB dla swojego kraju ile by mogli wyprodukować przez resztę swojego życia gdyby im ręki nie urwało w jedynym gówno zakładzie w jakim mogli pracować w okolicy.

Lubiłem ogląda te wszystkie filmy jak Korwin masakruje lewaków bo były śmieszne ale denerwowało mnie również to że pomimo że wiedziałem że Korwin plecie bzdury w wielu kwestiach to żaden lewak nigdy nie miał dość inteligencji aby Korwinowi wytkną logiczny błąd bo co by nie mówić o Korwinie IQ to on ma wysokie.
Zawsze te dyskusje były na zasadzie.
Korwin: mam swoje zdanie a to są moje argumenty.
Przeciwnik Korwina: Ale ja mam w dupie twoje argumenty bo twoje zdanie mnie obraża.
Nawet u Stanwskiego tak to wyglądało XD

Teraz z kolei jestem rozczarowany tą dyskusją ponieważ co prawda znalazł się wreszcie Korwina godny przeciwnik który mógłby mu wytknąć jego błędy argumentami logicznymi a nie emocjonalnymi lecz teraz... Korwin jest już stary.
W tym momencie dyskusja z Korwinem to jak kopanie leżącego.
Korwin ma 80 lat ledwo ogarnia otaczającą go już rzeczywistość. Chciałbym aby ta dyskusja miała miejsce 4 lata temu kiedy Korwin był jeszcze na chodzi ale teraz to już mnie nie bawi.
Wielka szkoda.
Co do samego Korwina nie mam już do niego ŻADNEJ sympatii po jego wypowiedzi na temat Buczy jest dla mnie skończony.
Zdradził Polską rację stanu robiąc loda Putinowi niech się goni. Powinien iść na emeryturę.

#ukraina #konfederacja #neuropa #4konserwy #liberalizm #napierala #geopolityka #polityka
  • 8