Wpis z mikrobloga

2064 + 1 = 2065

Tytuł: Ultimatum
Autor: T. J. Newman
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: 5/10
ISBN: 9788382156744
Wydawnictwo: Albatros
Forma książki: audiobook
Pilot amerykańskich linii lotniczych Coastal Airways Bill Hoffman rusza w rejs z Los Angeles do Nowego Jorku ze 144 pasażerami na pokładzie. Wkrótce po starcie dostaje wiadomość, że jego żona Carrie i dwójka dzieci zostali uprowadzeni.
Bill musi dokonać wyboru – albo rozbije samolot w Waszyngtonie, albo jego rodzina zginie. Terrorysta zmusza go do zerwania łączności z ziemią, odcina od pasażerów, a jedynym sprzymierzeńcem Billa staje się główna stewardesa, która nie tylko będzie musiała zapanować nad rosnącą paniką pasażerów, ale również podjąć decyzję, czy w tak ekstremalnej sytuacji będzie w stanie zaufać kapitanowi…

Typowo amerykańska książka, w typowo filmowym klimacie, z szybką akcją, bohaterami, których nie zdąży się nawet poznać. I klasycznym bohaterskim zakończeniem. ;)

Chyba zbyt dużo widziałam filmów sensacyjnych wyprodukowanych za oceanem, by ta książka zrobiła na mnie piorunujące wrażenie.

Prolog jakoś nie bardzo łączy się z fabułą, gdyby tak było, książka byłaby ciekawsza. A może ja nie załapałam konwencji? ;P Generalnie wszystko takie patetyczne i czasami dalekie od realizmu. Filmowo napisana fabuła pędzi na złamanie karku, krótkie wstawki o życiu postaci niewiele o nich mówią, w ogóle nie czuć napięcia czy dreszczu emocji. Nawet porywacze jakoś nie przerażają, a ich motyw trochę mało wiarygodny.

Wszędzie czytałam pozytywne recenzje, ale dla mnie była lekka strata czasu.

#bookmeter #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
Pobierz
źródło: comment_1660600348OxlrNWn24SHNKt9NRGs520.jpg
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★ (6.0 / 10) (2 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-09-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: kryminał, sensacja i thriller
Liczba stron książki: 352
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-02-27 - Użytkownik ali3en ocenił na: ★★★★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
... zobacz resztę fragmentów