Wpis z mikrobloga

Zaczynam swoją przygodę z #detailing i jestem na etapie kompletowania starter packu. Wszelkie rady mile widziane, może warto któryś specyfik zamienić a może brakuje jakiejś buteleczki lub narzędzia którego warto byłoby mieć :)
Tak się wstępnie prezentuje moja lista

apc: Koch green star (GS)
dressing do plastików: k2 pro satina
na owady: allegrini gogo insect
felgi i deoionizer: k2 roton
pianka: k2 bela
2x wiadro, pędzle ADBL
szampon: elite detailing shampoo banana
ręcznik do osuszania: fireball pin towel
do uszczelek: k2 sil
do zabezpieczania: ADBL synthetic wax spray
do skóry: colorlook soft

Co myślicie?
  • 7
@eldo16: piane bym zamienil na cleantech citrus foam, fajnie rozpuszcza brud przy myciu wstepnym, dressing do wnetrza fx protect interior dressing bajka, deironizer to nowy cleantle deiron man zapowiada sie bardzo ciekawie, pedzle adbl maja twarde wlosie, do lakieru i felg dla mnie srednio sie nadaja, bardziej do wnetrza, zastapil bym pedzlami work stuff, recznik bardzo polecam, do uszczelek k2 sil ok, ale tez mozesz uzyc dressingu.
@eldo16: Jak chcesz ładnie ogarnąć lakier za pierwszym razem to brakuje tu jakiejś glinki (lub ręcznika glinkowego/rękawicy glinkowej) tak aby usunąć wszystkie zanieczyszczenia wbite w lakier.

Nie katuj felg deironizerem co mycie - lepiej użyj zasadowego środka do bieżącego czyszczenia felg (Excede Wheel Cleaner - najekonomiczniejszy, bo koncentrat, Cleantle Tire and Wheel Cleaner - mój faworyt obecnie (ładnie pachnie! Co jest niespotykane przy cleanerach do felg, do tego 2 w 1
@klotz glinkowanie pomijam bo czytałem że nie warto glinkować jeżeli nie poleruje się lakieru - czy to prawda? plastików zewnętrznych nie posiadam :) służba uwaga że brakuje mi dressingu do opon - mam jeszcze nowie i półki co wyglądają dobrze dlatego o tym zapomniałem ( ͡° ʖ̯ ͡°) co do dresingów to uświadomiłeś mi że ilość plastików u mnie jest znikoma, a większość to skóra i drewno, szukać
Pobierz eldo16 - @klotz glinkowanie pomijam bo czytałem że nie warto glinkować jeżeli nie pol...
źródło: comment_1660640757zadby2ATXw8D9vpnKL33Yn.jpg
@eldo16: To może zamiast dressingu do plastiku wewnętrznego kup jakiś interior detailer do przecierania z kurzu i jednoczesnego zabezpieczania (takie 2 w 1)? Np Good Stuff Interior Detailer jest ostatnio przez wielu polecany i ja też go lubię. Poczytaj sobie. Ewentualnie możesz obczaić wosk Interior Finish z Manufaktury Wosku do decorów i drewna jako taka wisienka na torcie. Są dostępne małe testerki nawet.

To prawda - glinką zawsze cośtam porysujesz. Oczywiście