Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Postaram się to opisać najlepiej jak umiem, myślę że zrozumiecie. Pracowałem zasadniczo w dwóch branżach i w jednej podbranzy. Nazwijmy je a, a1 i b.
I teraz moje CV wygląda tak:
5 miesięcy w branży a
1 miesiąc bezrobocie
2 miesiące w branży a
1 miesiąc bezrobocie
2 miesiące w branży a
4 miesiące w a1
Formalnie 7 miesięcy bezrobocia (pracowałem na czarno przez połowę tego czasu)
Ok. rok w branży a1
1,5 roku w branży b

No i jak tu budować cv? Zostawiać wszystkie pozycje jak leci? Te dwumiesięczne przygody w januszexach wtedy wydawały mi się nie być źle, chciałem sprawdzić i chciałem cokolwiek zarobić. Ale z perspektywy czasu moje CV wygląda przez to jak cv skoczka
Cztery prace przez rok. Dwa razy nie miałem wpływu na utratę pracy, dwa razy odchodziłem sam.
Najchętniej bym jeden z tych okresów pominął, ale przy dawaniu świadectw przecież musiałbym je pokazać i wyjaśnić, że pomijam bo coś tam coś tam...

#praca #pracbaza #cv #pytanie #pytaniedoeksperta #kariera

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62fa597de59819101655d62a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 8
1a6e1 9r33n: Widocznie nie umie,ja też mam problem z kłamaniem i mam jeszcze gorzej bo kosmiczne dziury w zatrudnienu a na deser na końcu dwa miesięczne (!!!) okresy zatrudnienia i ciekaw jestem czy cokolwiek znajdę. Jak coś poradzicie opowi to chętnie zerknę bo dochodzę do wniosku,że ja nie jestem tylko w dupie,ja się chyba już przemieszczam przez jelito cienkie w kierunku żołądka...

Cały problem to świadectwa pracy i OP ma tu
BezwzględnaAnia: @upodlator: ale co da kłamstwo, jak muszę pokazać świadectwa pracy xD

@Alnimak: no tę przerwę jakoś bym mógł wyjaśnić (tę długą) nauką czy czymś tam, ale nie wiem czy cv z czterema miejscami pracy w ciągu roku wygląda korzystnie. Tym bardziej, że nie powiem pracodawcy że się zwolniłem, bo to był januszex, a tam nic nie robiłem
---

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
ale nie wiem czy cv z czterema miejscami pracy w ciągu roku wygląda korzystnie.


@AnonimoweMirkoWyznania: A dlaczego nie? Możesz powiedzieć, że warunki pracy nie spełniały Twoich oczekiwań co skutkowało odejściem. To fakt, że nie wygląda to najlepiej i może warto pozbyć się jakiejść pozycji, ale nie jest to też tragedia.
@AnonimoweMirkoWyznania: nie wiem jaka branża, ale polecam powiedzieć (lub nawet napisać) tak jak @Alnimak sugeruje, że praca nie spełiniła twoich oczekiwań.
Odnośnie swiadectw pracy to nie ma obowiązku ich pozacywania.
Zawsze możesz powiedzieć, że z pewnych przyczyn nie jesteś w stanie tego udokumentować "sama Pani wie jak to czasem jest z umowami"