Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
W tamtym roku sprzedałem pomiar mocy, nie zdążyłem się nim nacieszyć, kupiłem koła 50mm. No i nie wytrzymałem, pomiar mocy znowu wleciał do roweru. Dzisiaj wyjechałem bez śniadania, żeby przepalić wczorajszą pitce i piwko, bo brat wpadł a tu tak zadziwiająco lekko poszło, tętno i waty chyba nisko. Trzeba test FTP zrobić, żeby zobaczyć na czym stoję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#szosa #rower
maciup88 - W tamtym roku sprzedałem pomiar mocy, nie zdążyłem się nim nacieszyć, kupi...

źródło: comment_16605593840iz3wbQFLdCjeeN05uz0sh.jpg

Pobierz
  • 14
@sylwke3100: @ricky_fernando:
Zabrzmię może, jak akwizytor, ale w tym roku kupiłem dwie rzeczy, które śmiało można nazwać niepotrzebnymi (absolutnie nie niezbędnymi do jazdy), ale bez których nie wyobrażam sobie obecnie rowerowego życia:
* radar VARIA
* pomiar mocy (dwustronny).

Przejechałem z nimi może 1000-1500km i nie żałuję ani trochę. Co do VARII, to nie wyobrażam sobie jazdy w każdym przypadku, a bez pomiaru mocy nie wyobrażam sobie treningu, a od
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylwke3100: @ricky_fernando: pomiar mocy dużo lepiej odzwierciedla włożony wysiłek niż średnia prędkość, warunki są zawsze zmienne, nawierzchnia, podjazdy, wiatr. Z pomiarem mocy widać jak na dłoni czy ci forma rośnie czy nie bo moc nie zależy od warunków, tylko od twojej mocy. W dodatku taki garmin pozwala śledzić jak ci się zmieniała krzywa mocy w ostatnim czasie i czy robisz progress. Mogę tylko polecić.
FocentDiutt - @sylwke3100: @ricky_fernando: pomiar mocy dużo lepiej odzwierciedla wło...

źródło: comment_1660566497STIfpuLEmuMzg07JQCtdgI.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylwke3100: tak jak już Mireczki piszą, dziś miałem sobie lekko jechać, obrałem coś ok 220W i z wiatrem to było jakieś 37kmh a pod wiatr 31/32, ale nie martwiła mnie niższa średnia pod wiatr, bo wiedziałem, że pracę wkładam tą samą, a poza tym lubię cyferki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maciup88: Dzieki za rzeczowe wyjaśnienia. Dopiero wchodzę w te tematy, bo jeżdżę starym dwudziestokilkuletnim MTB. W zimę chcę spróbować cos kupić (celuje w Merida Silex 300). Do tego chce kupic jakis niedrogi, ale fajny licznik. Póki co znalazłem Sigmę Rox 11.1. Rozumiem, że żeby mierzyć moc to będę musiał do niego dokupic dodatkowe czujniki? Faktycznie jest jak piszecie. Czasami pilnuję średniej a później ledwo dojeżdżam do domu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ricky_fernando: najbardziej popularne pomiary mocy masz w ramionach korb, albo w pedałach, jedno i dwustronne. Ja kupiłem w lewym ramieniu korby, wiem, że jest obarczone błędem, bo lewą nogę mam słabszą, ale zawsze to daje jakiś obraz postępów. A z licznikami to może warto poszukać używek, Wahoo Bolt, Garmin 530?
Koła bez stożka?


@jalapeno1: Przy wietrze na pewno mu pomogą. A tak na serio, może rower ma źle dobrany czy ustawiony? Przecież wystarczy głowę pochylić i wyczuwalnie czuć, że rower lepiej idzie. Opony 28c też mu nie pomagają ale wystarczy, że ma miększe i też go spowolni.