Wpis z mikrobloga

@spunky mnie tylko zastanawia jedna rzecz. Jeśli prywaciarze kupują węgiel po 1430 zł to jakim cudem potem to sprzedają po 3500 zł? 2000 zł na tonie zysku?
@spunky 1430 zł to jest cena regulowana z kopalni + koszty własne. Reszta to zysk prywaciarza ¯_(ツ)_/¯
Czyli prywaciarz kupuje po 1430 zł a sprzedaje po 3500 zł i ma na czysto 2000 zł na tonie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pss8888: ale spunky ma rację, takie ceny są tylko dla klientów indywidualnych, którzy mogą zamówić max 5 ton na rok, bez akcyzy na cel opałowy, przedsiębiorcy nie kupią za taką cenę, a do tego potrzebują dużo więcej jak 5 ton + nie wiem jak jest w innych miejscach, ale jak moja rodzina odbierała ekogroszek z kopalni piast ziemowit, to właśnie byli też w osobnej kolejce prywaciarze, ale oni nie stali tam
@MarioMoneyBags ale on się przywalił do tego że cena nie powinna być liczona z transportem i innymi kosztami obsługi więc klepał głupoty żeby klepać. Dopiero na końcu chciał się wybronić limitami w kopalniach. To że węgla nie ma i są limity jest oczywiste i nie było tematem rozważań, tylko zysk prywaciarza na tonie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pss8888: on się nie przywalił do tego, że ta cena zawiera już transport i tak dalej. Skąd ty taki wniosek wyciągnąłeś? On ci tylko napisał, że prywaciaz nie kupuje po cenie 1430 bo to cena regulowana, z transportem dla tego konkretnego typa a nie ogólna cena sprzedaży
@WhiskeyIHaze w pierwszym komentarzu gdy się do mnie przewalił napisał że "wcale że nie bo 1430 zł to jest cena zawierająca koszty transportu, noclegu itd." Odpisałem mu że jak z ubera żarcie zamawia to liczy ile zapłacił za całość czy go tylko cena dania interesuje. Dopiero potem zaczął pisać o limitach czyli czymś czego nie neguje. Limity są, bo jest brak węgla na rynku i wszyscy o tym wiedzą. Prywaciarze muszą kupować
@WhiskeyIHaze

no bo taka jest prawda. ta cena 1430 to cena zawierająca już transport i tak dalej.

Ja napisałem że to prawda, on twierdzi że nieprawda bo liczy się cena z kopalni bez kosztów transportu. Czego jeszcze nie rozumiesz?

I co uważasz, że ktoś prowadzący skład opału kupuje ten węgiel na pociotków i tak dalej a potem go sprzedaje normalnie innym?

Twierdzę że kombinuje i kupuje gdzie się da bo i tak
@pss8888: nie kupują po 1430. To jest cena regulowana i zawiera już koszty transportu, noclegu itp. ¯_(ツ)_/¯


@pss8888: to jest jego odpowiedź na twoje pytanie. to ty chyba nie rozumiesz co on tutaj napisał. A napisał, że prywaciarze nie kupują po 1430 bo ta cena to cena regulowana z transportem, noclegiem i inne takie.
Tak, sprzeda, zarobi na tym całe 20k. potem przyjdzie skarbówka i go dojebią w #!$%@?. clever