Wpis z mikrobloga

Nareszcie normalna pogoda! Z nieukrywanym rozbawieniem obserwuję na facebookowych grupach rozgoryczenie Polaków, że pogoda miała czelność się spindolić aż na kilka godzin ( ͡° ͜ʖ ͡°) No bo jak to tak, #chorwacja i nie ma słońca? Podobno w połowie sierpnia niemal co roku jest tu chwilowe załamanie pogody. Ja się z niego bardzo cieszę, stoję sobie na balkonie i podziwiam pioruny dziwiąc się, że nie widać Adriatyku, o wyspach nawet nie wspominając. Ciekawie wyglądają statki, które sprawiają wrażenie, że unoszą się w powietrzu - woda bowiem ma identyczny co niebo kolor. Ciekawy jestem długotrwałej pory wiatru, której doświadczę pewnie już za miesiąc. Burę (jeden z dwóch typowych chorwackich, bardzo silnych wiatrów) już znam, doświadczyłem jej w maju. Dzisiaj jest zimno. Tylko 25 stopni, a na balkonie mam basen. Tak lało.

Tag do obserwowania/czarnolistowania - #splitalam - o mojej przeprowadzce na stałe do Chorwacji.

#podroze #podrozujzwykopem #turystyka #burza
Biebrzanski_Ghul - Nareszcie normalna pogoda! Z nieukrywanym rozbawieniem obserwuję n...

źródło: comment_1660398500gTVyHvhRVceeMbgh6TeB1o.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@galaxypx: O, to całkiem niedaleko. Fajna lokacja, lubię te miejscowości, gdzie morze wdziera się w ląd. Podobnie jest w Poljicach, tam też spędziłem w tym roku 10 dni. Ogólnie podoba mi się, jak nie ma morza po horyzont, tylko właśnie widać półwyspy, wyspy, etc. Dobrego odpoczynku!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Biebrzanski_Ghul: Widoki to jedno, a ja szczególnie cenię sobie spokój i ciszę, których w mniejszych wioskach pod dostatkiem. Dziękuję i życzę udanego rozkoszowania się odmienną pogodą :)
  • Odpowiedz
@galaxypx: Zgadza się, krótkotrwale takie miejscowości to jest po prostu raj, jak ktoś nie jest dyskotekowym, imprezowym typem. Najfajniejsi są lokalsi w takich miejscach: "Paaaanie, ale w tym roku dużo ludzi u nas!" - idziesz na plażę, a tam garstka dosłownie xD Udanego urlopu! :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Biebrzanski_Ghul: Boki zrywać, że ktoś jedzie do Chorwacji słynącej z "pewnej pogody" i słońca a tu nagle taki sezon, że co rusz deszcz, burza i zimna woda. Jaja jak berety. Od 5 lat co roku jestem w Cro i raz jeden widziałem burze, w okolicach Dubrownika, ktora postraszyła na morzu i przeszła. Tak temperatura grubo ponad 30 i ani chmurki. W tym roku pogoda jest wyjątkowo słaba ale fajnie, że część
  • Odpowiedz
@justanotherdude: Co rusz? Ale pękła Ci dupa. Na ponad trzy miesiące, jak tu jestem, to był PIERWSZY deszcz z prawdziwego zdarzenia. Chyba, że dla Ciebie takim problemem jest typowy chorwacki, 5-minutowy deszczyk, do którego nawet parasol nie jest potrzebny. Wtedy ok - było takich aż trzy xD
  • Odpowiedz