Wpis z mikrobloga

Wszyscy się jeszcze łudzą, że temat w ciągu tygodnia zniknie

Podczas gdy jeżeli to jest faktycznie rtęć w takich stężeniach to mówimy o MINIMUM 10 lat:

- problemach zdrowotnych ludzi którzy zbierają te ryby,
- zniszczenie rolnictwa wokół Odry (nawadnianie),
- problemy części zakładów przemysłowych (typu ArcelorMittal Eisenhüttenstadt),
- zniszczeniu parków narodowych i w ogóle przyrody po stronie polskiej i niemieckiej,
- zniszczenie turystyki przy Odrze ale także przy Bałtyku (w tym potencjalnie luxusowych niemieckich hoteli przy Bałtyku),
- wyłączenie niektórych ujść wody (tutaj szczęśliwie są głębinowe),
- toksycznymi deszczami – same opary rtęci sa wyjątkowo toksyczne,
- roznoszeniem trucizny przez drapieżniki,
- zmiana charakteru miast, bo teraz "życie się toczy wokół rzek" (luxusowe nieruchomości, Wyspa Słodowa),
- problem z kanałem Odra-Szprewa.

Turów to był bardzo mały obszar...

To są straty (i roszczenia tysięcy polskich i niemieckich podmiotów) idące w dziesiątki miliardów euro

Myślę że w #szczecin czy #wroclaw zaraz zacznie się wykupowanie wody z Żabek

#odra
  • 121
  • Odpowiedz
@szynszyla2018: Ja osobiście w tym aspekcie liczę na Hołownię.
Był jedynym politykiem w Polsce który od czasu gdy do polityki wszedł cały czas drążył temat rewitalizacji rzek/jezior i ma to wpisane w program.
Oczywiście nie wygra ale może być tą małą partią które popchnie to w dobrym kierunku.
  • Odpowiedz
@nie_mam_slow: Dorzucam swojego malego asa na stol ktory jest symboliczny bo mam tylko swiadomosc jak wyglada sytuacja w mojej okolicznej rzece/potoku ktory jest zanieczyszczony smieciami, okoliczni mieszkancy wlewaja tam szambo co na wsi jest tradycja
Takie male OUT ale smiejemy sie z hindusow ktorzy kapia sie w gangesie albo sraja po ulicach ale nasze robactwo tradycyjnie od pokolen uskutecznia ekologie w postaci zakopania rury 100-200m od domow gdzie wylewa "rzadkie".
Na
  • Odpowiedz
@nie_mam_slow: nawet gdyby zareagowali to i tak pozamiatane.
Pytanie brzmi kto to wypuscił.
Chlorek rteci to nie jest odpad tylko półprodukt przemysłowy.
Czyli odpada przypadek.odpada chec pozbycia ścieków przemysłowych .
Reszty mozna sie domyślać
  • Odpowiedz
toksycznymi deszczami – same opary rtęci sa wyjątkowo toksyczne,


@nie_mam_slow: jeżeli potwierdzi się, że do rzeki trafiły jony rtęci to nic nie będzie parowało na taką skalę, żebyśmy mieli toksyczne deszcze. Nie siej paniki, kiedy jeszcze niczego nie wiemy, bo jutro nie kupię wody w biedronce ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
To są straty (i roszczenia tysięcy polskich i niemieckich podmiotów) idące w dziesiątki miliardów euro


@nie_mam_slow: ale to nie janusz zapłaci. Janusz zaoszczedził pieniądze przeznaczone na utylizacje odpadów i bedzie miał na kawalerke dla synka na studia w Warszawie. I tak się zyje pomału w tym kraju. Rzygać się #!$%@? chce.
  • Odpowiedz
  • 0
O #!$%@? racja, tylko nie wyspa...

Swoją drogą, tydzień temu widziałem jak ziomeczki do widy skakali na wyspie xD
  • Odpowiedz
nie ma rtęci, w telewizji mówili xD

A na poważnie, już sam nie wiem co lepsze? Rtęć? czy ten utleniacz - wersja z przedwczoraj?

Ciekawe czy ktoś beknie, bo to już się we łbie nie mieści to co tam się odwaliło.
  • Odpowiedz
  • 1
@szynszyla2018 jak PO wyjdzie z tematem naprawy rzeki to pis to wykorzysta zrzucając na nich odpowiedzialność. Przecież już narracja idzie, że Gdańsk winny xDDDDD i nie wiem jak to nawet skomentować. Równie sensowne co zwalenie na kosmitów, Tuska, UE, nazistów czy samych Niemców jak też będą mieć szkody ogromne..
  • Odpowiedz