Wpis z mikrobloga

Znowu na ostatni dzień :)

1. Idź na dworzec kolejowy z niezbędnymi rzeczami na jeden dzień z lub bez noclegu (zależy od Ciebie) i wsiądź w jeden z najbliższych pociągów w losowe miejsce! Nie planuj tego wcześniej. :)
2. Zrób drapak dla kota.
3. Namaluj letni pejzaż.

Zdanie zrobiłem już na samym początku, ale wewnętrzny len kazał mi czekać do ostatniego dnia :P
Kitku jeszcze nie mam, a jeżeli chodzi malowanie to jestem dalej na poziomie przedszkola :)
Padło wiec na nr 1, a jako ze mieszkam w DE i Olaf nam zrobił dobre promo na pociągi z 9 EUR Ticket to polazłem rano na dworzec i wsiadłem do pierwszego pociągu w stronę Niemiec.
W Cottbus nie ma raczej nic ciekawego, a stamtąd jada jeszcze pociągi dalej to padło na Lipsk, tam mnie jeszcze nie było :)

Po dotarciu na miejsce poszedłem sobie pospacerować do centrum skąd ruszyłem w stronę "Clara-Zetkin-Park" gdzie wszamałem w towarzystwie wróbelków Bratwursta i Precelka popijając je lokalnym piwem.
Obok parku była stacja NextBike to wypożyczyłem sobie rower i pojechałem pod Red Bull Arene.
Po powrocie do centrum wjechałem na Panorama Tower skąd można podziwiać panoramę Lipska.
Na koniec jeszcze korzystając z 9 EUR Ticket podjechałem pod główna atrakcje dnia czyli "Völkerschlachtdenkmal".
Muszę przyznać, że robi wrażenie, naprawdę polecam wydać te 10 EUR i wejść po 364 schodach na górę :)

#mirkowyzwanie
  • 1