Wpis z mikrobloga

chińczycy tam nad wami latają czy to tylko propaganda?


@FantaZy: Latają tak jak od dawna, czyli gdzieś tam po cieśninie tajwańskiej i na południu na granicy tajwańskiej ADIZ. W sumie nic się nie dzieje szczególnego, ale media zachodnie nakręciły niezła aferę ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ale żeby tak późno jeść słodkie? ( )


@matiwoj11: Jakby nie można było, to by Mazu inaczej Tajwan urządziła i ta budka z douhua nie była otwarta do północy ( ͡º ͜ʖ͡º) Na Tajwanie ogólnie ludzie jedzą wszystko o każdej porze i nie ma jakichś kanonów co się jada na śniadanie co na obiad a co na kolację ( ͡º
@FantaZy: ta właśnie wszedłem do convenience store i sytuacja wyglada tak - ja w masce bo tylko do bankomatu, a przy stolikach siedzą sobie ludzie i piją poranna kawkę i oczywiście bez ( ͡º ͜ʖ͡º) najlepszy cyrk jaki widziałem. Szkoda, że muszę w nim występować (°°
@fuji: ciekawi mnie jakie tam społeczeństwo jest, w Europie to ludzie jak widzieli takie absurdy to ludzi bez maseczek zaczęło przybywać ale nie wiem jak tam....
@FantaZy: Tutaj też myślę, że większość ludzi uważa to za absurd i chciałoby w końcu ściągnąć te maski... ale są społeczeństwem kolektywnym, gdzie liczy się to, jak Cię widzą inni, cała ta kultura "twarzy" itp. Do tego niewychylanie się i podążanie za grupą jest cenione, więc jest mniej buntowników, którzy będą na tyle odważni, żeby zdjąć maskę na przekór innym a reszta się myślę nakręca na zasadzie "ja bym ściągnął, ale
Jakby nie można było, to by Mazu inaczej Tajwan urządziła i ta budka z douhua nie była otwarta do północy ( ͡º ͜ʖ͡º) Na Tajwanie ogólnie ludzie jedzą wszystko o każdej porze i nie ma jakichś kanonów co się jada na śniadanie co na obiad a co na kolację ( ͡º ͜ʖ͡º)

@fuji a jak jest z 包子 na Tajwanie? Bo ja
a jak jest z 包子 na Tajwanie?


@matiwoj11: w sumie taka najpopularniejsza sieciówka, czyli 永和豆漿 jest otwarta od popołudnia przez całą noc do przedpołudnia następnego dnia i tam zawsze można dostać 包子 albo jakiegoś 饅頭 (moje ulubione 芋頭饅頭 ʕʔ) więc myślę, że raczej jedzą przez cały dzień.