Wpis z mikrobloga

#!$%@?ć idzie z wami ludzie, znowu czytam o jakichś podatkach od darowizny za quiz na revolucie (), więc może powiedzmy to sobie raz głośno i wyraźnie:

1) To nie jest darowizna do #!$%@?! W konkursach są nagrody, a nie darowizny, wiec po #!$%@? ludzie bez pojęcia wypisują głupoty o podatkach od darowizn?

2) Jak już koniecznie chcecie naliczać podatek - TEN PODATEK PŁACI ORGANIZATOR, a nie osoba która dostała te DOTy, jak chcecie być tacy precyzyjni, to revo powinno pobrać od was 10% wartości DOTów i dopiero wtedy dać wam wasze wygrane tokeny. ALE nie musi tego robić, bo:

3) Nagrody są #!$%@? zwolnione z podatku do wartości 2000zł, wiec nie ma ŻADNYCH podatków od waszych gównowygranych po kilka złotych.

4) "Podatek od kryptowalut" który tu ma wiele nazw to podatek od dochodu (przychód - koszty) z tytułu zbycia walut wirtualnych. Nie bądźcie głąbami, zanim zadajcie głupie pytanie, zapytajcie sami siebie: czy zbyłem kryptowaluty? Jeśli tak, to wystąpił obowiązek podatkowy. Teraz pewnie zapytacie "co zrobić jeśli nie poniosłem kosztów zakupu" - to też dość proste, wówczas koszt to 0.

5) "Czy powinienem zapłacić?" - Skąd mamy k... wiedziec, to Twoje podatki, chcesz to płać, nie chcesz to nie płać.

#kryptowaluty #bitcoin #revolut
  • 10
@fervi: szczerze to ja mam w dupie czy coś jest czy nie jest zarejestrowane... ostatnio wygrałem z kapsla 2 kufle kozela. na allegro chodzą po 20 zł. mam się z tego rozliczać?
@2152: Chyba nie odróżniasz konkursów od gier losowych, ani że wygrana w lotto nie mieści się w limicie 2000zł.

Jak trafiłeś "trójkę" w totka to podałeś swoje dane odbierając nagrodę i rozliczyłeś się z fiskusem? Bo chyba faktycznie żyjemy winnych państwach.

No i nadal, płatnikiem podatku od wygranej w lotto jest totalizator - więc w sumie nie wiem w którym miejscu minąłem się z prawdą choć o cal.