Wpis z mikrobloga

Planuję wyjazd do Tajlandii z różowym, z 3 noce w Bangkoku i potem 11 na Krabi lub Koh Samui i pobliższych wysepkach. Zależy nam na komfortowych/lepszych noclegach, dobrym jedzeniu i sporo podróżowania łódkami (wycieczki na wysepki). Czy poniższy kosztorys wygląda w miarę realistycznie? Całość 10.5k
Loty z bagażem: 3300 zł
Noclegi: 2200 zł
Atrakcje, rejsy, transport: 1400 zł
Jedzenie: 1400 zł
Loty krajowe (Tajlandia) z bagażem: 1000 zł
Szczepienia: 1000 zł
Internet, ubezpieczenie: 200 zł
#tajlandia #wakacje
  • 9
@usuqqa: Pomijając wszystkie bilety lotnicze, szczepienia, internet i bezpieczenie, wychodzi około 350zł dziennie na osobę. Wydaje mi się, że bez większego problemu jest to wykonalne.
Co do poszczególnych wycen to w mojej ocenie przeszacowałeś loty krajowe oraz szczepienia, natomiast niedoszacowałeś "Internet, ubezpieczenie" (samo dobre ubezpieczenie chyba wyjdzie więcej).
Nocleg 300zł za parę to też jest sporo - za połowę tej kwoty masz naprawdę dobry standard z klimatyzacją (i tak tam pewnie
@iwannagethigh: luty 2023. Szczepienia mniej niz 1000? Patrzyłem ze same japońskie zapalenie opon + żółta grypa + dur brzuszny będą kosztować tysiaka, a jest jeszcze pare innych chorób. Co do noclegu to zależy nam żeby tak ze 3 noce pospać w mega miejscu, a reszta to właśnie dobry standard z klimą i w dogodnych lokalizacjach przy plażach.
same japońskie zapalenie opon


@usuqqa: Nikt się nie szczepi na japońskie zapalenie opon. Byłem na szczepieniach w zeszłym tygodniu, przed wylotem za dwa miesiące i lekarz powiedziała, żeby to sobie w ogóle darować, tak samo jak wściekliznę. Więc 500pln odpada. Podstawowe szczepienia to jakieś 500 plus wizyta u lekarza.