Wpis z mikrobloga

@Bad_Wolf: drogi i hałasuje. Wolę już świeczkę. Wg robota odzywającego się na 991 przywrocenie zasilania nastąpi o 22:27. Nie wiem skąd mają tak precyzyjną godzinę, ale o 22:28 dzwonię do nich znowu i bedę im zajeżdżał robota aż włączą prąd.

@WampirZSuchodolu: Kup sobie, ale nie agregat tylko UPS z "czystą" sinusoidą o mocy ok. 1000W. Czysty sinus pozwoli pracować silnikom a duża moc pozwoli uruchomić lodówkę. Taki UPS nie wytwarza żadnych spalin, można go używać w mieszkaniu w bloku a jak Ci się rozładuje akumulator, to bierzesz drugi z samochodu. @Bad_Wolf
@Bad_Wolf: Nie liczyłem, ale aku 12 V można ładować samochodem. Sam UPS można podlączyć bezpośrednio do aku q samochodzie. Dodatkowo agregat hałasuje, nie włączysz go w domu lub mieszkaniu i zdradza swoją obecność. Jak przerwa w dostawie prądu potrwa dłużej niż 2 dni, to pewni ludzie mogą przyjść po taki agregat. Znam przypadek 5 dniowej przerwy...
@WampirZSuchodolu Proszę, tym bardziej warto o tym pomyśleć, jeśli musisz mieć działającą lodówkę, w której
Nie liczyłem


@Laszl0: to policz, 12V 100Ah to max 1kWh. Wiesz ile z tego zasilisz?

Dodatkowo agregat hałasuje, nie włączysz go w domu lub mieszkaniu i zdradza swoją obecność.


@Laszl0: walizkowy w mieście znika, stawiasz na balkonie i tyle.

Jak przerwa w dostawie prądu potrwa dłużej niż 2 dni, to pewni ludzie mogą przyjść po taki agregat.


@Laszl0: niby kto?

Znam przypadek 5 dniowej przerwy


@Laszl0: no to
12V 100Ah to max 1kWh. Wiesz ile z tego zasilisz?


@Bad_Wolf: Powinno wystarczyć na kilka krótkich włączeń lodówki co 8 - 12 godzin.

niby kto?


Ci trzej panowie z nożami i kijami, którym nie mówisz dzień dobry.

no to na to akumulatorek pomoże jak umarłemu kadzidło


Po kilku dniach zjesz już najmniej trwałe jedzenie, zostaje to, które wytrzyma po za lodówką.