Wpis z mikrobloga

Chodzi ktos na saunarium wroclawskie? Chcialem pojsc, ale ryje sie, nie bede wiedzial co zrobic ze sobą po wejściu, ile siedzieć w saunie itd XD Da się tam spędzić pół godziny czy glupio bedzie wyglądalo jak tak wyjde zaraz? Czy trzeba najpierw siedziec, pozniej odpoczac, schlodzic sie, wejsc jeszcze raz do sauny i tak w kółko? #sauna #wroclaw #pytanie
  • 15
@rakujp: typie, wchodzisz na saune i robisz co chcesz xD naprawdę sądzisz, że kogoś obchodzi jak długo siedzisz w saunie albo co tam robisz? o ile nie gapisz się chamsko na cycki młodych lasek w saunie, to każdy ma w dupie czy wejdziesz na 20 minut do sauny czy na 1 minute. tylko na ceremonie wchodz jak jestes pewien ze wytrzymasz do konca, bo inaczej ktos inny mogłby wejsc za ciebie.
@rakujp Wpisz sobie w Google i poszukaj poradnika. Nawet na stronie aquaparku był jakiś zestaw podpowiedzi jak się zachować w takim wypadku. Nie zaczynaj na początku od tych saun co mają po 90 stopni po prostu. Nic bardziej nie wkurza jak ktoś wchodzi na minute i wyłazi.

No i pamiętaj żeby wziąć sobie dwa ręczniki bo tak jest wygodniej.
  • 0
@Darth_Gohan: @magic_johnson: @Regierungsrat_Walter_Frank: @Janusz_Lubikwasa: @Maceek6: @Regierungsrat_Walter_Frank: dzięki za odpowiedzi!! No ogólnie to korzystałem już z sauny, ale tej podczerwonej i zajebiscie mi się podobało. Ale to było w jakichś domkach w górach, wiec mala sauna dwuosobowa i siedziałem sam albo z kimś znajomym. Bo mi się wydaje po prostu, ze to środowisko jak się tam wejdzie to będzie takie hermetyczne trochę, i że stali bywalcy będą
@rakujp człowieku idziesz dla przyjemności. Nikt nie sprawdza jaka woda się schladzasz.

A większość tych stałych bywalców to walić prętami po piętach. Te Dziady w większości poza sauna to zachowują się jak buraki. W stylu ręcznikiem sobie rezerwują ulubiony leżak xd . Paru z nich potrafi się nie spłukać zanim wejdą do basenu na zewnątrz.

Jedyne co to faktycznie siedzą cicho i nie gadają w saunie. To akurat jest spoko.
@rakujp Ceremonię olewam bo nie będę stał 15 minut w kolejce żeby ktoś na mnie pomachał ręcznikiem. Są fajne i jak faktycznie jest taka godzina że jest luźniej że widzę że wejdę to wchodzę.

Natomiast polecam samemu ocenić czy to cie jara. Ja się cieszę jak jest ceremonia bo oznacza to że w innych saunach jest pusto. A jak wejdziesz po ceremonii to często jest jeszcze dobrze nahajacowane.
@rakujp ja głównie na ceremonię chodzę, dla mnie normalne sauny to trochę nuda. Także widzisz, dwie osoby i dwa style saunowania.

Co do godzin, najwięcej ludzi jest między 17 a 20 bo wiadomo, idąc z pracy idzie się na saunę. Jak pójdziesz o 12 powinien być względny luz, nawet na ceremonię nie powinno być aż tak dużych kolejek jak wieczorem czy w weekendy.
@rakujp: co do schłodzenia, to pod prysznicami na zewnątrz jest tylko zimna woda, w szatni i w strefie pryszniców (przy skrajnym prawym wyjściu na ogród) możesz sobie normalnie kontrolować temperaturę.

Jeśli chodzi o ceremonię, to sprawdź na rozpisce jej intensywność i pamiętaj, że im wyżej, tym cieplej, więc na pierwszy raz nie wbijaj na samą górę (a dolny rząd zawsze ma być wolny, żeby się saunamistrz o ludzi nie potykał, więc