Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W skrócie - czy bylibyście dalej z dziewczyną (oboje lvl 25) w związku jeśli okazuje się, że jest idealną dziewczyną na żonę, bardzo troskliwą, czułą, oferującą wsparcie na każdej płaszczyźnie, coś jak super zajebisty przyjaciel - jednak - jej wystarczy seks z raz w miesiącu czy 2 od kiedy minęły motylki z 4-5 lat temu?

Coraz więcej osób bierze śluby, a przynajmniej się zaręcza w tym wieku. A ja jestem rozdarty, bo gadaliśmy o tym wielokrotnie, nic niby na to nie wpływa jeśli chodzi o wygląd czy inne rzeczy. Jest to po prostu różnica temperamentów, seks nawet jeśli zrobię romantyczne wyjście jest taki, że ja sam bardziej muszę się dobierać do partnerki niż na odwrót. A mając 17-18 lat mam porównanie, że inne dziewczyny chciały po prostu mnie rżnąć, a tu zawsze ja muszę "wszystko robić". Ostatnio coś powiedziała, że chciałaby by być traktowana na poważnie itp. (więc pewnie chodzi o pierścionek, 1 taka sugestia w życiu).
Wiem, że nie spieszy mi się z żadnymi zareczynami mając taki problem, ale nie wiem czy to ma wszystko sens. Ciężko stracić taką osobę, z drugiej strony ciężko nie być zadowolonym? seksualnie.

#zwiazki #slub #zareczyny #rozowepaski #rozowypasek #niebieskipasek #seks

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62f22578a4dc98cbbd41f9f5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 27
DestrukcyjnaŻona: Jeśli już teraz masz wątpliwości, to nie warto. Będzie tylko gorzej, ja nie polecam.

Ja przed ślubem racjonalizowałem sobie, że będzie okej, że seksu jest wystarczająco itp.

Po ślubie pierwszy wyraźny spadek ilości i jakości stosunku. Po dziś ku kolejny wyraźny spadek.

Teraz martwa sypialnia i "nie ma o czym rozmawiać".

Oczywiście nie ma gwarancji że u Ciebie będzie tak samo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
---
OP: @hekktik: @zapp12345: to będzie dobre rozwiązanie, żeby po prostu określić sytuację jednoznacznie. Generalnie nie tylko to jest powodem, powodem jest też niedopasowanie temperamentow życiowych, ona jest typem domatora, wstydzi się ludzi nawet wręcz. A ja z reguły bardziej duszą towarzystwa, więc musimy iść na kompromisy i często spędzamy czas oddzielnie - to wypracowalismy

@AlienFromWenus: mówiła mi o tym, jednak jest też to racja - że starałem się
@AnonimoweMirkoWyznania Jakbym czytał o sobie (też o ogólnym niedopasowaniu, temperamentach) naprawdę z zewnątrz udany związek, który trwa prawie 6 lat, a tak naprawdę od 2-3 lat kłopoty, nagle zerwania i powroty, terapia par. Teoretycznie się naprawdę poprawia ale czasem nie mam wiary, że jest to się w stanie utrzymać i tylko mijają kolejne lata w takim zawieszeniu, bez oświadczyn itp.

I tak, przeważnie żadne cuda na kiju, budowanie atmosfery i czułości nic
WykopowyNiebieskipasek: Jedziemy na tym samym wózku. Ja z moją będę już 7 lat, a kwestia seksu została wypaczona okropnie. Są okresy lepsze, ale też czasem jest tak że miesiąc nic.
Dbam o nią, sprzątam, gotuje, dbam o siebie. Możliwe że już z cztery lub pięc razy byl temat seksu, że ja tak dalej nie wytrzymam, że mam najwyzaczjniej większe potrzeby i zawsze po takich rozmowach mówia że będzie się starać, pamiętać