Wpis z mikrobloga

@kicipuci: @naciski:
Na mięsożercę mi to nie pasuje. Ząb jest dość duży. Nie te kształty guzków IMO kompletnie. Zęby hieny, lwa, niedźwiedzia, wilka widziałem nie raz nie dwa (wilkami zajmuje się do dziś). Wszystkożerca i taki duży? Co by to było? To może już by trzeba bardziej w stronę paleo chyba patrzeć. A tego bym nie wykluczał mimo wszystko, choć wątpię. W jeziorze?

Skąd wniosek, że to nie roślinożerca? Podobny
Pobierz
źródło: comment_1660158995cFbUU1dUC0lukwjeiAMGXG.jpg
imo zdjecie od gory jest mylace, wyglada raczej na ulamana korone i odslonieta miazge, niz na faldy szkliwa/zebiny takie jak u roslinozernych. ale w zasadzie po zdjeciach to uja widac, trzeba obejrzec osobiscie...
@kicipuci: Znaczy chodzi mi o zdjęcie korony od góry. Roślinożercy używają po prostu całej powierzchni, więc korona jest starta bardziej równomiernie w linii prostopadłej do wysokości zęba, a mięsożercy bardziej tną, dlatego są starte pod kątem i o to mi chodziło. Sam przedtrzonowiec ma zazwyczaj taki szpiczasty kształt u przerzuwaczy z tego co widzę. Nie wygląda po prostu jak zdjęcia zębów mięsożerców jakie widziałem, a trochę ich było. Ułamana korona mówisz?