Wpis z mikrobloga

@nalej_mi_zupy: Finder, obsługa innych chmur czy o365/teams, randomowe crashe systemu co kilka dni, wybredność co do stacji dokujących i obsługi zewnętrznych monitorów, organizacja okien, opóźnienie na bt korzystając z dedykowanych słuchawek (AirPods 2 i pro), częste pomijanie producentów sprzętów w zapewnieniu bezproblemowo działania ich produktow po bt + gorsze działanie kilku aplikacji ktore lepiej chodzą na windowsie czy ubuntu(ts, discord)

Jeszcze na intelu często z dupy włączała się suszarka, na m1
@glos_zenady: akurat pytałem o to jakie inne sprzęty używałeś poza makiem, że się do ekosystemu odniosłeś. bo bez nich to faktycznie lipa ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Faley: w ostatnich latach Latitude i Vostro, rownolegle PC, ale tutaj zgoda ze sam feeling z klawiatury, wykonania obudowy czy jakości ekranu na plus dla Apple :) chodziło mi o system głównie

XPS chyba jest bardzo dobrym odpowiednikiem dla macbooka,
@Faley: Chodzi mi o to #!$%@? jaki to wspaniały ekosystem, który w praktyce ma jedyna przewagę w minimalnej konfiguracji i we wspólnym schowku, resztę ogarniesz już na windowsie z Androidem pod ręką

I żeby serio było to tak jak to się często opisuje: kupujesz i działa. No nie.
Już nie raz musiałem resetować airpodsy, aktualizować Apple watcha przez 2 noce, 3x przenosić dane między starym iphonem a nowym, nie mieć dźwięku
@glos_zenady: a to jak sam system to faktycznie można odnieść takie wrażenie, bo ekosystem tworzy razem z resztą sprzętu i są fajne i przydatne smaczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a co dokładnie nie podpasowalo poza beznadziejnym Finderem? bo ja dalej go nie mogę scierpiec

edit: eh zanim zdążyłem napisać komentarz to dodałeś nowy wyjaśniający więcej więc tematu nie było ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@glos_zenady: Ja po latach pracy na Windowsie mam odwrotne doświadczenie: macos to idealny system dla cloud developera. Jest natywnie unixowy, homebrew działa super, system jest stabilny i przyjazny. Plus ten cały "ekosystem".

Jeśli chodzi o Windows to WSL2 to smutny żart - ciągle memleaki, fatalny performance dostępu do wolumenów NTFS, nie zwalnia portów i trzeba resetować cały subsystem.

Linux byłby idealny bo natywne kontenery ale tu znowu milion małych problemów użytkowych