Wpis z mikrobloga

Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie. Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu – tych, którzy Mnie nienawidzą, a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań.


#bekazkatoli #pielgrzymka #religia #katolicyzm
  • 18
@Alky: A właśnie w Nowym, no dziwne byłoby, skoro zrobili sobie pałace-kościoły, żeby nie dopisać tego, żeby się zgadzało ze stylem życia jakie księża, biskupi, papieże prowadzą. Jednak przykazanie jest o wiele starsze.
@maciss: Pielgrzymki do Świątyni odbywały się już w Starym Testamencie, patrz król Dawid (Psalm 42, obie księgi Kronik). Nie wiem, skąd wziął się mit, że Kościół ma być "ubogi", bo na pewno nie z Biblii.
Nie wiem, skąd wziął się mit, że Kościół ma być "ubogi", bo na pewno nie z Biblii


@Alky: A to tylko taki nygus włóczęga mówił - Jezus czy jakoś. Kto by się przejmował. Ważne co biskup w złotej szacie, na złotym tronie, władający armią podległych i zarządzający miliardami dolarów rocznie powie.
@Alky: Cytat OPa mówi o zakazie wykonywania figur, obrazów itp. tego co na ziemi, pod ziemią, i na niej, czyli np. koni, byków, ludzi, ptaków itp. Ty nagle wyjeżdżasz ze złotem obecnym w opisach świątyni. Przecież to się nie wyklucza. Jahwe zakazał robienia figur i obrazów, a nie złota. Katolickie ołtarze pełne są figur i obrazów ludzi i zwierząt,a ludzie się wbrew dekalogowi przed nimi jeszcze kłaniają.

Na obrazku są pokazane
@swiadomy_anakolut: I gdzie w tym fragmencie Jezus mówi, że Kościół ma być ubogi?

W Świątyni znajdowały się wyobrażenia zwierząt ofiarnych (2 Księga Kronik, rozdziały 3 i 4), ofiarnikami Nowego Przymierza są Jezus i święci (Apokalipsa św. Jana, rozdziały 6 i 7).
I gdzie w tym fragmencie Jezus mówi, że Kościół ma być ubogi?


@Alky: No w sumie nigdzie - przecież kościół to jest projekt Pawła z Tarsu, który "rozkręcił" chrześcijaństwo na długo po śmierci Jezusa. Jednakowoż z cytowanego fragmentu wynika, że za doskonałość Jezus uważał pozbycie się majątku na rzecz ubogich i podążanie za Jezusem.

W Świątyni znajdowały się wyobrażenia zwierząt ofiarnych


No w tych rozdziałach z Księgi Kronik są faktycznie posągi,