Wpis z mikrobloga

Klawiatura padła i to dziwnie, wyszperałem z szafy zajechanego logitecha, jeszcze na ps2 i działa. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nowsze część klawiszy czasem działa czasem nie. Ot tak, tutaj trochę trzeba popracować nad spacją, bo mechanicznie zajechana. Ogólnie na klawiaturze zostały literki f i częściowo h, reszta czarne klawisze całkiem. Tylko dla osób piszących bezwzrokowo ( ͡° ͜ʖ ͡°) I jeszcze cholera działa. Poszukam jeszcze gdzieś mam chicony na din i gdzieś jest przejściówka din -> ps2, pewnie też ruszy bez problemu. Nowe się sypią po pół roku, a taki zajechany grzmot działa (pomijam jedną, co po przyniesieniu ze sklepu już nie działało kilka klawiszy). Co jak co, ale kiedyś klawiatury to robili lepsze.

#kiedystobylo #komputery #klawiatura
  • 12
@paramyksowiroza: te do 3270 były mocno specyficzne, jak to terminal do mainframe. Return i Enter to dwa różne klawisze. Teraz się to zatarło. Enter robi też za CR. Kto pierwszy raz siadał to głupiał. Naciska return i nic. A jeszcze jak klawiatura w wersji niemieckiej to już każdy leży.
Ja pierwszą jaką dotykałem to była od Spectrum 48. A potem

P.S. Do dziś mi zostało, że lubię wysokie. Na płaskich źle
Pobierz
źródło: comment_1660018746NZQcx6CJE6OXejKMQMa5M9.jpg
@wojciet: To były dziwne czasy :D
Do dziś mnie bawi, że w budynku szkoły podstawowej (tuż obok giełdy komputerowej) otwierano w weekendy szatnie szkolne i wpuszczano tam piratów zgrywających gry na dyskietki.
Wyobraź sobie te metalowe "klatki" w szatniach, w każdej "klatce" siedział inny gość przy kompie i piracił soft za pieniądze :D
Do dziś nie mam pojęcia jaki mieli układ z dyrektorem szkoły...
@paramyksowiroza: Osobiście jestem wdzięczny tamtym "dziwnym" czasom. Nauczyły mnie one kreatywności co w mniejszym/większym stopniu zaprocentowało na etapie pracy zawodowej. Pamiętam, że zanim nauczyłem się korzystać z jakiejś wersji kompilatora gcc to samemu w zeszycie a4 przetłumaczyłem ze słownikiem w ręku jakieś 70 stron dokumentacji red hata 5:) tera dziecioki mają wszystko na tależu i głupie są...