Wpis z mikrobloga

@piecho: Zasilacz lekki overkill - 750W starczy na luzie, ba myślę że i 650W by starczyło. Pomyślałbym też nad 32GB ramu, ew dorzucić w niedalekiej przyszłości :D Plus jeszcze jakieś chłodzenie, nie ma co zakładać tych boxowych Intela
@piecho: na PurePC.pl są proponowane zestawy do danej kwoty. Może spróbuj na podstawie tego coś sobie dobrać. I tak jak pisali wyżej, postaraj się włożyć 32GB RAM, najlepiej w dwóch kościach o możliwie wysokim taktowaniu. I zdecydowanie i7 12 generacji bez przyrostka K.
Jeśli potrzebujesz jakiejś bardziej konkretnej pomocy to odezwij się na priv.
@dulux23: procesor jest rekomendowany przez producenta, dlatego żeby wszystko w papierach się zgadzało, wolałbym zostać przy nim.
A z drugiej strony - dlaczego lepszy ?
@Lupus88: tak jak odpowiedziałem wyżej, procesor, karta graficzna i ilość RAMu jest rekomendowana przez producenta, dlatego trzymam się tego - staram się o dofinansowanie na ten sprzęt i nie jestem pewien czy zmieniając konfigurację zostanie ona zaakceptowana przez urzędniczych ekspertów i dostanę na nią pieniążki
@piecho: Ja z kolei wolę pracować na płaskim monitorze robiąc cokolwiek w CAD i podobne opinie mają moi znajomi. Może po prostu kwestia przyzwyczajenia, dlatego zapytałem.
Win pro ze względu na np. przydzielanie dostępów, maszyny wirtualne i jakieś śmieszne szyfrowanie. W firmie może się przydać w przyszłości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@piecho: też brałem dofinansowanie na sprzęt i nikt nie patrzy na takie rekomendacje (przynajmniej w tym programie z którego korzystałem). Zrobisz jak będziesz uważał, a najlepiej dopytaj się koordynatora jak będzie to rozpatrywane.