Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Jak myślicie, jak człowiek w życiu przejechał kilkanaście kilometrów na motorowerze to na spokojnie może sobie kupić #motocykle 125 i sobie nim Januszowo jeździć?

Mieszkam se na wsi, pracuję zdalnie, auto mi potrzebne bardzo rzadko, więc chyba sprzedam i myślę nad tym, czy nie kupić sobie jakiegoś 125, żeby w razie potrzeby mieć chociaż czym się przemieścić do drugiej wsi xd
Trochę mnie przeraża wizja jazdy w deszczu i w ogóle jazdy z prędkością 90 km/h na motocyklu xd jak zerknąłem na ceny jazd w nauce jazdy to się za głowę złapałem xd 120 zł godzina to już taniej będzie jeździć samemu i się przewracać xD

#motocykle125 #pytanie #motoryzacja
  • 39
@Shatter: Jak manuala w motorowerze miales (tzn nie skuter) to na spokojnie po tym miesiacu jadzy na 125 wsiadziesz. Ja po kursie prawka na A2 (chyba, ta kategoria do 600cc) gdzie uczyli mnie na Gladiusie 600 pojemnosci od razu na Suzuki Intruder 800 wsiadlem. Na poczatku bylo ciezko ale z czasem idzie sie przyzwyczaic. Grunt to nie szarzowac za bardzo:P
@Shatter ale wiesz że pasowałoby kurtkę, spodnie, kask rękawice kupić?
Weź sobie tą jedną, dwie godziny w szkole jazdy. Po pierwsze zobaczysz czy to dla ciebie, po drugie oswoisz się z motocyklem. Wydasz 2-3 stówy i będziesz wiedział czy to dla ciebie. A inaczej wydasz 10k i co potem jak nie siądzie?

A, auto i tak będziesz potrzebował ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Shatter: moze sobie jakis lepszy skuter kup
pcx125 albo duzo wieksze kymco downtown 125. Wtedy zakupy nawet zrobisz jakies, w gorsza pogode tez lepiej

tylko ile to sensu ma, na wsi mozesz sobie w samochodzie lpg zamontowac i do tego podgrzewanie na 230 i prawie caly czas na gazie jezdzic

PCX po wsi ci spali ze 2 litry,a kymco jakies 3-3,3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@veranoo: mam brata, który jeździ większym motocyklem, więc to nie ja bym ten sprzęt oceniał. Jeśli chodzi o ubranie to pewnie zacząłbym od dobrego kasku, w którym dałoby się jeździć w okularach i od kurtki, zaraz przyjdzie zima to może coś w ramach prezentu na święta wpadnie i się skompletuje do wiosny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Norskee: mam auto z LPG i jak stoi to tylko rdzewieje i się marnuje. Motor będę miał gdzie schować, na auto nie mam miejsca, więc zimuje na zewnątrz. No i dalej 3 litry benzyny vs 10-12 litrów gazu, do tego OC 100 zł vs 600 zł i się robi różnica.
Gdzieś zerknąłem na takie motocykle w okolicy i np. YBR 125 za 4-6 k, co mi więcej potrzeba, żeby podjechać raz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vader-Poland: potrzebuje jedynie awaryjnego pojazdu, jeśli zdarzy się tak, że będę musiał się przemieścić w godzinach, kiedy dwa pozostałe auta z domu wyjadą w trasę, co się zdarzyło od roku dosłownie z 2 razy. Skuterem (50 i 80 ccm) kiedyś jeździłem i nie chce do tego wracać, bo zero w tym przyjemności
Skuterem (50 i 80 ccm) kiedyś jeździłem i nie chce do tego wracać, bo zero w tym przyjemności


@Shatter: No ale zdefiniuj przyjemność. Przecież osiągniesz te same prędkości. Chyba, że tu chodzi o klimat, zmianę biegów itp. Ja teraz na dojazdy do pracy używam pełnoprawnego motocykla i jest ok, ale gdybym to samo robił na skuterze to moje życie byłoby co najmniej 2 razy łatwiejsze.