Wpis z mikrobloga

Po zorientowaniu się w skali porażki z DTS-em w LG C1 (jak się okazuje nie ma obsługi w żadnej formie) zacząłem się przyglądać Sony A90J.

I tutaj jest sukces na 50%, bo wszystko mi się podoba, ale nie chciałbym tyle wydawać ;)

I tu pytanie - śledzi ktoś na tyle OLED-y od Sony żeby wypowiedzieć się, czy można się spodziewać jakiejś obniżki, np. przed zastąpieniem tego modelu nowszym?
W LG mniej więcej miałem rozpykaną kwestię kiedy warto kupić, ale o Sony nie wiem nic.

Kojarzę, że do jutra włącznie jest ten śmieszny cashback, ale wydawanie pieniędzy żeby część dostać z powrotem jest dla mnie trochę dziwne. ;)

#telewizory #oled
  • 16
@ppqa: a90 zostaje na przyszły rok, Sony nie kończy produkcji tego modelu. Ciężko powiedzieć coś o cenie, nie wiadomo jak zachowa się rynek. W tym momencie a80/83k kosztuje prawie tyle co a90j, chyba nie musze mówić który jest lepszym wyborem. Wliczając cashback wychodzi całkiem atrakcyjna cena jak za ten model, nic sobie nie dam uciąć ale wątpię żeby w najbliższym czasie spadła poniżej tego. Według mnie jest to najbardziej kompletny model
@Drmscape2: właśnie chciałem doprecyzowac ale nie mogłem edytować komentarza. Samsung musiał coś #!$%@? ze swoimi matrycami, lub obie sztuki są walnięte (w co wątpię) bo zarówno a95 jak i s95 od samsunga dziwnie się zachowują. Mam u siebie oba egzemplarze, rogi matrycy są szare zamiast czarne, wyglada to trochę jak przy strefówce
rogi matrycy są szare zamiast czarne, wyglada to trochę jak przy strefówce


@ostr96: absolutnie żadne wiarygodne źródło o czymś takim nie wspomina. Wręcz przeciwnie, matryce qd-oled są o wiele bardziej jednorodne od woledow LG. Jedyna kwestia czerni, to że s95b w kolorach bliskich czerni jest odrobinę za ciemny, a a95k jest odrobinę za jasny, ale nie wiem o co ci chodzi z "szarą czernią" w oledach, przecież z definicji to jest
@ostr96: ah, ok. Tobie chodzi o to, że ze względu na strukturę panelu qd-oled tam nie ma żadnej warstwy polaryzacyjnej i przy mocno naświetlonym pomieszczeniu światło bezpośrednio padające na ekran odbija się powodując, "że czerń nie jest tak czarna" jak w woledach LG. Zmyliła mnie ta kwestia rogów jakbyś o podświetleniu ledow mówił. ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie wiem czy to jakiś problem, generalnie filmy się przy
@ostr96: dzięki za konkretną informację - jeśli A90 zostaje na kolejny rok, to raczej nie ma co się spodziewać dużych przecen.

W MM jest -1650 zł na karcie podarunkowej, do tego -1200 zł tego cashbacku.
Z kolei w Sony Centre oferują coś takiego jak przedłużenie gwarancji na 5 lat za 1 zł

Tylko kurde, wszystkie te oferty są do jutra (poniedziałek) włącznie, szybko by się trzeba było decydować ( ͡°
@ppqa: cashback jest do jutra, w Sony centre ta gwara gratis wisi już dość długo przy kilku modelach. On był przez chwile za 12 + cashback 1200, natomiast przeliczając ta kartę jako rabat wychodzi jeszcze lepiej.

@Drmscape2 niepotrzebnie wypaliłem z tą czernią, nie miałem zbytnio czasu się nimi bawić, łącznie spędziłem może z 10min przy obu i to było pierwsze wrazenie. Oglądałem wcześniej materiały m.in od Vincenta porównujące oba modele i
@Drmscape2: dodam tez tutaj, może kogoś temat zainteresuje. Faktycznie jest to wina braku powłoki, natomiast przy dużym naświetleniu w sklepie wyglada to tak jak na zdjęciu. Po lewej stronie jest a90j, po prawej nowy qd-oled od Sony. Nie mam jak tego sprawdzic po ciemku, bezpieczników w sklepie nie #!$%@? xd podejrzewam ze będzie ok, tak jak na testach na yt. Nie zmienia to faktu ze troszeczkę się zdziwiłem gdy zobaczyłem je
ostr96 - @Drmscape2: dodam tez tutaj, może kogoś temat zainteresuje. Faktycznie jest ...

źródło: comment_1659992811IfXSp7P7bV1axXGorUbpw0.jpg

Pobierz
@ostr96: przypominają mi one trochę jeden model panasa bodajże z 19r, hz960 albo 980, nie chce mi się już szukac dokładnie który to był. Miał położony antyrefleks na matrycy, na tamten moment to był jeden z niewielu oledow które nie miały lustrzanej matrycy, ale to tez odbiło się na czerni. Wchodziła mocno w fiolet, niezależnie od naświetlenia, po ciemku było troszkę lepiej ale dużo brakowało do ideału. Tutaj może być podobna
@Cosmo77: dzięki za informację - kto wie, może się przydać.
Chociaż na Philipsa nie mogę patrzeć przez AmbiLight ;) (i tak, wiem - można to wyłączyć)