Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki. Ostro dyskutuję ze swoją różową na temat niedzieli niehandlowej i ostatniej decyzji Biedronki, że prawdopodobnie otworzą swoje sklepy w niedzielę. Chciałbym poznać Wasze zdanie:

#ankieta #handel #pis #kiciochpyta #polska #biedronka #polityka

Niedziele niehandlowe, tak czy nie?

  • Tak (nie pracuję w handlu spożywczym) 41.7% (40)
  • Nie (nie pracuję w handlu spożywczym) 46.9% (45)
  • Tak (pracuję w handlu spożywczym) 9.4% (9)
  • Nie (pracuję w handlu spożywczym) 2.1% (2)

Oddanych głosów: 96

  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FixASAPexpress: głównym problemem nie jest to, że jest to ogólnie niedziela, ale to, że niedziela nie jest dodatkowo płatna i robi się 11 godzin i ma się niby dzień do odebrania (ale to zależy tak naprawdę). Jak rozmawiałam kiedyś z kierasem czy są jakieś plany obchodzenia prawa to mówił, że raczej nie bo się po prostu nie opłaca ¯\_(ツ)_/¯ i w zależności od ilości personelu może być trudno uzyskać cały wolny
@White_Magpie zastanawiam się gdyby w kodeksie zapisali, że praca w niedzielę jest płatna 200% to jakie byłoby podejście pracowników i pracodawców -czy otwierali by sklepy(zakładając, że nie ma już ustawy o niedzielach niehandlowych)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@koli_ber: myślę, że było by pół na pół. Zauważyłam kiedyś (jakieś trzy lata temu to było), że Rossman koło mnie jest zamknięty (słaba lokalizacja) a te większe są otwarte (w lepszych lokalizacjach i w galeriach handlowych) myślę, że sklepy sieciowe tak by to rozwiązały. Otwarte by było tylko tam gdzie faktycznie jest duży ruch i się to opłaca. W sklepie gdzie pracuję ogólnie jest mniejszy ruch niż w innych, a w