Wpis z mikrobloga

@Moseva: w żadnym wypadku nie rób "badania kleszcza", to zwykłe oszustwo.

Jak był poniżej 24 godzin, to na 99,9% nic nie będzie, jak był dłużej, to obserwować czy nie pojawi się rumień albo dziwna, nie ustępująca gorączka.

I wbrew temu co brainlety tu piszą, rumień NIE pojawia się szybko, zaczerwienienie po kilku godzinach utrzymujące się kilka dni ma każdy, to zwykła reakcja alergiczna i drobne infekcje, za wysyłanie kogoś do szpitala
@Moseva: Odkazić miejsce wkłucia. ewentualnie możesz tez zanieść kleszcza na badanie, ale to Ci dużo nie da. Generalnie jak wyjęty w ciągu kilku godzin to nawet jak chory raczej nie załaził. Ale i tu gwarancji nie ma. Ja wyjąłem kolezke w ciągu godziny- dwóch, jeszcze nic nie wypił, a jednak po tygodniu pojawił się rumień. I to chyba opcja najlepsza, jak się dowiesz na 100% ze masz borelioze i to w
Ja wyjąłem kolezke w ciągu godziny- dwóch, jeszcze nic nie wypił, a jednak po tygodniu pojawił się rumień.


@Chekatomba: a masz psa w domu? Bo to raczej mało realne, żeby po godzinie czy dwóch przeszły bakterie z kleszcza do krwi, jakieś 24 godziny trwa proces przemieszczania treści żołądkowych po którym dopiero jest fizycznie możliwe, żeby ta bakteria przeszła.

Ale jeśli kleszcz wcześniej wgryzał się w np psa i odpadł przed końcem,
@Moseva jeśli kleszcz był poniżej 24h na ciele to raczej nie zaraził Cię boleriozą (no chyba że to była nimfa, one zarażają trochę szybciej). Nawet jeśli zaraził to nie ma czym się przejmować, bolerioze da się wyleczyć. 21 dni antybiotyku i będziesz jak nowa. Obserwuj czy nie masz rumienia pojawia się zwykle po tygodniu albo dwóch (ale nie zawsze się pojawia). Gdybyś źle się czuła to idź do lekarza na badania. Trochę
To co kolega wyżej napisał. Rumień może wystąpić do 30 dni, powyżej tego czasu można już spać spokojnie.

Żadnych badań kleszcza nie robić bo to czysty scam i #!$%@? daje, jak kleszcz ci przeniesie boreliozę to wywalasz pieniądze w błoto tak czy siak.


@ChiasmaOpticum: @Moseva: Rumień nie występuje w każdym przypadku, zarażenie borelią, był nawet kiedyś wpis na mirko chłopaka który zignorował badani i dalsze leczenie ze względu na bark
AKFobia - > To co kolega wyżej napisał. Rumień może wystąpić do 30 dni, powyżej tego ...

źródło: comment_165978493004aCYa6DpImq0DQ8Wsfx83.jpg

Pobierz
@Moseva: ja wyjąłem po 2 dniach trochę się opił ale w sumie ślad alergiczny po ugryzieniu zniknął w ciągu kilku godzin i żaden rumień się nie pojawił, więc przede wszystkim nie panikować. Jak się pojawi to dopiero wtedy można( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Moseva: jak sie nie pojawi rumien to warto zrobic badania na przeciwciała na IGg i IGm, tylko trzeba to zroboc po 5/6 tygodniach od ukąszenia. Najwazniejsze ze go znalazlas i nie ma cl sie wiecej martwic. Ja sam raz po spacerze po lesie z alazlem ukaszenie na lydce. Brak rumienia i brak delikwenta ktory mnie udziabał. Ile ka sie nadenerwowałem nie potrzebnie ( ͡° ʖ̯ ͡°) pozniej