Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy ktoś może zmienił pracę z testera automatyzującego na programistę albo odwrotnie?

Jaka była przyczyną takiej decyzji? Jesteście zadowoleni ze zmiany? Czy warto zaczepić się jako tester automatyzujący na jakiś czas jeśli biorę pod uwagę pracę jako developer w przyszłości? Takie doświadczenie przydaje się później w pracy albo jest atutem w rekrutacjach czy nikt nie zwraca na to uwagi i liczy się tylko exp w danym języku programowania?

Ogólnie pytam bo mam problem z wyborem dalszej ścieżki rozwoju, obecnie pracuję jako QA i nie wiem w którym kierunku iść dalej.

#pracait #programista15k #testowanieoprogramowania
  • 10
automatyk to takie łatwe programowanie bym powiedział. Nie trzeba implementować przeszukiwania drzew binarnych, czy za bardzo uważać na złożoności obliczeniowe.


@Warrior: w webowce przez 99.9% czasu tez nie trzeba prawdę mówiąc. Ale masz racje pod tym względem, ze istotne są szeroko pojęte zagadnienia architektoniczne, które w testach automatycznych mogą być drugorzędne.

@ciezka_rozkmina: spotkałem sporo osób, które poszły w testy jako wstęp do programowania i przejście potem na developera może być
automatyk to takie łatwe programowanie bym powiedział. Nie trzeba implementować przeszukiwania drzew binarnych, czy za bardzo uważać na złożoności obliczeniowe. Jak lubisz pisać łatwy kod to to jest to. Jak chcesz również głowic się nad algorytmami i złożonymi problemami w implementacji systemów to idź w programowanie.


@Warrior: tak jakby klepanie CRUDów czy formatek (czyli 90% stanowisk w Polsce) było jakimś ambitnym zajęciem i trzeba się tam było głowić nad skomplikowanymi algorytmami