Wpis z mikrobloga

Wiecie kto ma najwyższą samoocenę?

Nie, nie są to inżynierowie z NASA, kardiochirurdzy z USA czy głowni inżynierowie oprogramowania z Microsoftu.

Nikt nie ma tak wyj*banego ego jak Urzędniczki z gminy na wiosce w Polsce B, panie z działu kadr w łagrach produkcyjnych i studentki kosmetologii z gównouczelni. NIKT.

Podejrzewam, że jest to spowodowane tym iż w ich okolicy nikt nie posiada wyższego statusu społecznego i przez całe swoje życie nie widziały żadnego programisty czy kontrolera finansowego (z wyjątkiem weekendowej wycieczki z kolezankami do Krakowa).

ZDERZENIE ŚWIATÓW.

OBSERWUJ #robpill

#przegryw #pracbaza #studbaza #praca #korposwiat #urzedasstory
Pobierz
źródło: comment_1659693009BLm3J0z21wOdr2GuhqA0c8.jpg
  • 13
@GlenGlen12: to trochę nie tak
Widzę tu ogłoszenia, że programista potrafi mieć stawkę 650eur za dzien, podczas gdy poziom 20k brutto uop to poziom kierownika finansów, a za 40k to już dyrektor zarządzający firma. W korpo ciężko przebić 30k brutto.@ GlenGlen12
@GlenGlen12: jak kiedyś byłem w urzędzie stanu cywilnego (miasto wojewódzkie), to nie mogłem uwierzyć jaka atmosfera tam panuje. Takiego pracowniczego luzu, sielanki i spokoju, nie widziałem nawet na wakacjach. Panie urzędniczki piły sobie kawę i gadały firankach, jednocześnie obsługując interesantów. Co najlepsze z gabinetu obok wyskoczyła ich koleżanka i oznajmiła "Idę do dentysty, za godzinę wrócę". Dzięki temu zrozumiałem, że co to znaczy wymarzona praca ( ͡° ͜ʖ ͡