Wpis z mikrobloga

Cześć, pytanie, a w zasadzie to dwa;)

1. Na ten moment posiadam hosting na iq.pl - rocznie wychodzi jakieś 1k netto, chciałbym go zmienić, co polecacie?

2. Mam zamiar założyć sklep na woocommerce, ok 1000-2000 produktów, czy to dobry pomysł? Nie będzie zamulać? Do tej pory używam presty, ale jest mało elastyczna. Jaki hosting do WP?

#hosting #www #wordpress
  • 15
@Zajec5 Bardziej chodzi o sam dostęp do wtyczki, na każdą okazję wtyczka i przy tym za małe pieniądze, np. taki product composer, gdzie użytkownik sam buduje swój produkt końcowy z kilku produktów, page builder do produktów, rozbudowana sekcja bloga pod SEO itp.

Właśnie się tego boję, że WP to blog a nie sklep i będzie zamulać przy 1-2k produktów
@misiuplus Zapoznaj się z naszą ofertą CloudHosting e-Sklep: https://www.nazwa.pl/e-sklep/
To serwer specjalnie przygotowany do wprowadzenia sklepu internetowego opartego na PrestaShop. Gwarantowane zasoby mocy serwera to 4 vCPU (20 GHz) i 8 GB RAM, Redis i Memcached z limitem 1 GB pamięci, najnowsze PHP i bazy danych, CDN nazwa.pl automatycznie zintegrowany z hostingiem posiadający 6 węzłów na terenie Polski.
Oczywiście istnieje również możliwość korzystania na nim z innych rozwiań jak chociażby wspomniany WordPress
@misiuplus: Cześć, możesz zerknąć na naszą ofertę na sohost®
Dla sklepów zalecamy pakiety od SO10 NVMe wzwyż.
Nasze serwery oparte są o serwer www LiteSpeed do którego możesz zainstalować wtyczki cache dla PrestaShop jak i WooCommerce.
Dla pakietów SO10 NVMe i wyższych można włączyć cache Redis.
Z kodem WYKOP hosting 30% taniej!
@misiuplus: Cześć, zapoznaj się z naszą ofertą https://hostido.pl/polecam/WYKOP

Normalne stawki, wszystko jasne na początku a nie przy przedłużeniu ;)
PS. Migrujemy bezpłatnie od obecnego dostawcy.
PS 2. Wybierając ofertę sprawdź dokładnie na jakich dyskach jest hosting i jakie parametry bezpieczeństwa oferuje, czy nie są ukryte na stronie.

Z linkiem wyżej lub kodem WYKOP 20% taniej pierwszy rok.

W przypadku WP/Woocomerce zoptymalizujemy go tak aby śmigał.
@misiuplus: Sklep na WP + Woo działa bez problemu bardziej niż ilośc produktów znaczenie ma ilość użytkowników w jednym czasie w Twoim sklepie.

Jednak jeśli zawalisz WP milionem wtyczek na każdą okazję to na pewno szybkość działania i wydajność będzie spadać.
@misiuplus: Ilość produktów nie jest żadnym wyznacznikiem. Największe znaczenie ma motyw/wtyczki/konfiguracja/serwer szczytowa ilość osób online i transakcji, a szczególnie to drugie.

Obsługuję sklep na Woo, który podczas wyprzedaży ma ponad 1000 osób online, a transakcje w pierwszych 30-60 sekundach potrafią dochodzić do 10/s, po dwóch minutach większości towaru nie ma. (nie, to nie węgiel ( ͡° ͜ʖ ͡°)) Postawione w chmurze, elastyczne i rozwojowe. Wcześniej była jeszcze
@zwierzak40: Dzięki za rzeczowe info, jak działasz w temacie to pewnie kilka rzeczy i tak będę zlecał. Na razie wybieram hosting, masz coś sprawdzonego?
2. Znasz jakiś sprawdzony szablon do przerobienia który nie będzie sprawiał większych problemów?
@misiuplus: Ostatnio stawiałem 2 sklepy na Woo, właśnie jeden +- 2200 produktów i drugi typowa strona, blog i sklep. Bez problemu działają jeżeli wybierzesz jakiś w miare dobry motyw (np Astra) i nie zawalisz strony wtyczkami.

Jak będziesz korzystać z page builderów to walnij sobie coś płatnego np Elementora PRO i nie będziesz musiał instalować tysiąca wtyczek, bo to w zupełności wystarczy

Jak chcesz link do hosta to daj znać na
@zwierzak40: niektóre buildery owszem, ale z drugiej strony widziałem szablony bez builderów, które działały gorzej niż custom dobrze zrobiony na elementorze czy dobrze zrobiony szablon oparty o elementor.
@Kien: No jasne, parę znaków w kodzie potrafi nieźle namieszać. Ale jak osobie nietechnicznej można dać jakąś wskazówkę, to właśnie taką. Odsieje najcięższe. Z większym prawdopodobieństwem trafi na coś lżejszego.