Wpis z mikrobloga

@Wykopowicz_Ryan: nie trzeba być zorientowanym żeby wiedzieć, że USDPLN to tak naprawdę nie działa sam w sobie tylko skorelowany jest z mocniejszymi parami walutowymi jak EURUSD i to od nich zależy kiedy będą jakiekolwiek ruchy. Jak EUR rośnie to PLN rośnie, a na razie na EURUSD trend wzrostowy i wybijanie nowych szczytów od ponad 2 lat
  • Odpowiedz
@shichibukaii: No dobrze, z tym że tak na moje oko szaraka, niewiele zapowiada aby euro zaczęło tanieć w stosunku do dolara.

Są jakieś perspektywy, coś co mogłoby zapowiadać wzrost dolara w przyszłości?

Bo póki co to widzę że stany coraz bardziej się pogrążają i nie zapowiada się żeby coś się miało zmienić.
  • Odpowiedz
@Wykopowicz_Ryan: tu sam jestem zielony bo nie śledzę ich polityki monetarnej, ale ogólnie chyba sentyment jest taki, że USA jedyne co robi to drukowanie nowych dolarów (Quantitative Easing) zamiast zajmowania się problemami, co niby tylko pomaga ich gospodarce w krótkim okresie a w długim ma ją splajtować, stąd ucieczka do euro. Pewnie na bankier.pl czy money.pl mają jakieś analizy fundamentalne i tam się wypowiadają bardziej z głową jak wygląda sytuacja :)
  • Odpowiedz
@Wykopowicz_Ryan: A ja powiem inaczej, na koniec roku zawsze PLN zyskuje żeby nasz dług w obcych walutach wydawał się mniejszy, i wiele rzeczy płaci się wg kursu z początku roku :P
  • Odpowiedz