Wpis z mikrobloga

Mirasy, może wy mi pomożecie z wyborem rasy lub nie-rasy pieska.
Mam takie wymagania i warunki u siebie:
- Mieszko 58 metrów
- jestem raczej aktywny i chciałbym psa też raczej aktywnego, ale znowu bez przesady xD
- chciałbym, żeby psinka z nami spacerowała, biegała ze mną czasem i żeby wyciągała moją narzeczoną domatorkę z domu ( ͡° ͜ʖ ͡°), bo ze mną problemu nie będzie z zabawą czy spacerami
- chciałbym mieć psa, który będzie aportować, a wieczorami się przytulać
- pies musi być mały i krótkowłosy
- z racji mieszkania w bloku nie może to być szczekliwy pies
- u mnie w domu zawsze były ratlerki ( naprawdę miniaturowe pinczerki ) i je uwielbiam, ale obawiam się ich z racji ich szczekania. W domu to nie był problem, a w bloku sąsiedzi mogą mnie zlinczować.

Jeśli macie jakieś typy, please let me know, grazie
#psy #pies #pieski
  • 9
@mariowtetrisie: Beagle to bardzo uparte psy z natury. Miałam dwa bajgle w swoim życiu i były przekochane ale nie było mowy o jakimkolwiek spuszczeniu ze smyczy bo od razu #!$%@?ły jak tylko coś poczuły - w końcu psy myśliwskie. Okropne obżartuchy swoją drogą XD A co do szczekania beagli to moje były bardzo wygadane wiec z mojego doświadczenia nie poleciłabym tej rasy pod tym względem. Obecnie mam kundelka w typie mini
z aktualnych propozycji podchodzi mi corgi najbardziej, ale czy one nie są grubasami?( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@uwubu: właśnie też o kundelku myślę i dokładnie mam takie przemyślenia jak mówisz.
Ewentualnie może ktoś z #pinczer się wypowie, czy pinczery troszkę wyższe niż do kostek da się nauczyć nie szczekania przy każdym ruchu ciała?
@Shimanko: z „dłuższymi” psami bierz pod uwagę windę w budynku, bo starsze mogą mieć problem ze schodami (kręgosłup). Ja mam adoptowanego, coś w stylu teriera niemieckiego (jagdterrier) i w domu jest to zaspana przytulanka, natomiast spacerów nigdy nie odmawia i jest aktywny. Ma swój charakter, ale szybko się uczy. Jak już szczeka to na inne psy i niezbyt często, bo bardziej interesuje go wąchanie drzew itp. ;) Sierść ma trochę dłuższą,
@Shimanko: celuj w jakieś terriery, jak Ci nie zależy na konkretnej rasie, to z fundacji jakiejś, sporo brodaczy jest do wzięcia; popatrz, czy któreś żyją w domu tymczasowym, to od razu będziesz miał rozeznanie jak ze szczekliwością