Wpis z mikrobloga

Cześć, szukam nowego samochodu. Do firmy mam kilometr wiec obecnie wyciągam auto raz na tydzień lub rzadziej, głównie jak pada lub trzeba coś dalej załatwić. W zimę będzie znacznie częściej + wyjazd w góry, Slowacja czy inna Austria więc elektryk odpada. Do tego musi być kombi, SUVow nie trawie. Sumarycznie mało będę jeździł wiec klasy premium nie potrzebuję. Ale jak już wyjadę to chcę mieć czym depnąć. Ktoś ma lepszy pomysł niż #ford focus ST kombi 2.3 280KM za 170k zł z 2021? Z drugiej strony mam nadprodukcję prądu, więc myślałem o plug-in ale średnio mi się widzi wydawać 250k+ za BMW 5 które będzie głównie stało w garażu, a w tych poniżej 200k słabe silniki( ͡° ʖ̯ ͡°)
#motoryzacja #samochody
  • 10
@fesaczi: @qscc: wiecie co Panowie, obecnie jeżdżę VAGiem i sobie powiedziałem: nigdy #!$%@? więcej( ͡° ʖ̯ ͡°) Chociaż ta Cupra nie jest glupia i widzę, że jest coś od ręki a nie na "może za 9 miesięcy".
@fesaczi: 2.0 TDI 170KM z 2011 roku - mimo dbania bardziej niz o żonę, żadnego longlifa - opiłki w układzie paliwowym -> zatarta pompa wysokiego cisnienia, wtryski, pompa pośrednia i elektryczna do wymiany i płukanie układu i baku... 2x rok po roku. Problemy generuje pompa pośrednia z której 3 miesiące po moim zakupie koncern VW się wycofał i problemy magicznie znikły. Spoko, jak wiedzą to pewnie akacja serwisowa i po temacie,
@Nivele

Mogło to być inne zaniedbanie albo jeśli to A4 to tam był problem z imbusem (w polifcie od 2012 rozwiązany). Miałem A4B8 polift, lane tylko dobre paliwo, zrobiłem 30kkm póki nie ukradli i było ok.