Wpis z mikrobloga

@Methelin: Nie. Zgodnie z art. 25 ustawy prawo o ruchu drogowym, powinieneś w danej sytuacji zachować szczególną ostrożność. Nie zrobiłeś tego, zagapiłeś się skoro nie kontrolowałeś zachowania samochodu przed tobą i wjechałeś na skrzyżowanie z drogą dla rowerów nie mając możliwości jej opuszczenia. Wina jest po twojej stronie. Mam nadzieję, że rowerzyście nic się nie stało i nie uszkodziłeś mu roweru
@Methelin:

Kurier Glovo mógł bez problemu wyminąć moje auto, ale zdecydował się je umyślnie uszkodzić.


Bez problemu powinieneś zatrzymać samochód w odpowiednim miejscu, ale zdecydowałeś się złamać prawo o ruchu drogowym

Jako sympatyk Korwina powinieneś bronić nienaruszalności mienia prywatnego


Chcącemu nie dzieje się krzywda. Stając na środku skrzyżowania powinieneś liczyć się z tym, że swoich zachowaniem możesz doprowadzić do kolizji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Skoro już stał, a rowerzysta miał jeszcze wystarczająco czasu aby kopnąć w jego samochód to znaczy że nie wymusił. Mam nadzieje że prawka nie masz skoro nie wiesz co oznacza wymuszenie.


@limakzsuetam:

Podaj podstawę prawną z której wynika, że jak ktoś postąpił wbrew art. 25 ale zdążył się zatrzymać to znaczy, że nie wymusza pierwszeństwa. Mam nadzieję, że znasz prawo o ruchu drogowym i nie gadasz jakichś pierdół bez pokrycia?

Kłamiesz
"Art. 25
4. Kierującemu pojazdem zabrania się:
1) wjeżdżania na skrzyżowanie, jeżeli na skrzyżowaniu lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;"

@LazyInitializationException: No i widzisz, jesteś w błędzie, ponieważ nie byłem jeszcze na skrzyżowaniu, więc ten artykuł się nie aplikuje. Chyba sam nie rozumiesz, że to, czy popełniłem wykroczenie czy nie nie ma nic do rzeczy z sytuacją, która miała miejsce. Jeśli zobaczysz, że ktoś przechodzi na czerwonym świetle,
@LazyInitializationException a jak by się mu samochód zepsuł? Nie wymuszasz pierwszeństwa stojąc w miejscu. Jesteś trollem i to dodatkowo nie za mądrym. Normą jest że kierowcy nie potrafią dojechać do linii warunkowego zatrzymania i wtedy się człowiek czasami nie zmieści. No i kolejna sprawa to, to że prowadzący pojazdem mechanicznym (także rowerem) ma zachować ostrożność więc blokowanie przez OPa przejazdu nie uprawnia do uszkodzenia innego pojazdu kuriera. Czyli OP 250 zł mandatu