Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Hej Mirki,
Jest przed kupnem samochodu do 50 tys.i wpadła mi w oko Kia Sportage III. Auto 2012 r. z silnikiem 2.0 z zainstalowanym LPG STAG rok temu i przebiegiem 106k. Cena prawie 50 tys.
Rozsądnie się pakować w tak stary rocznik już przy takim budżecie? Może jednak co innego szukać? Szukam czegoś w miarę komfortowego i żeby nie było problematyczne w serwisie. Auto tylko w benzynie bo większość poruszam się po mieście i też wcale nie jakieś długie trasy. Spoko jakby właśnie jakby miał możliwość instalacji LPG.
Poprzednio miałem Hondę Civic 1.8 i byłem zadowolony ale chciałem coś nowego.

#samochody #motoryzacja #kupautozmikro
  • 59
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Docent_Jan_Mula: o, z nagrywaniem myślałem, że już jest. Dzięki za info.

Co donuwalenia przeglądu, zgadzam się z tobą ale nieobecność znajomego diagnosty w twojej wersji wydarzeń też jest prawdopodobna. Zmatowiałe reflektory, kumpla nie ma w pracy i dowód nie będzie podbity. Dwa dni później Janusz już w robocie i pieczątka wbita, a światła w aucie jakie były, takie są dalej.

Clue mojej wypowiedzi to fakt, że OP powinien się zainteresować jaka
dzięki za wszystkim z podpowiedzi :) w takim razie jeszcze przemyślę temat, bo wyszło mi sporo minusów a nie wiem czy jest sens pakować sięw taką kwotęi nie być do końca zadowolonym.

Z minusów:
- brak automatu, skrzynia 5-biegowa dość głośna na trasie
- brak stacji multimedialnej, kamery cofania a podobno widoczność dość słaba
- podejrzanie mały przebieg(?) i dziwna historia(?). Chociaż dla mnie niekoniecznie ale może jestem naiwny :P
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tookey: 7-10k to naprawdę mała stłuczka czy kolizja. Ja przetarłem słupek z bramy przez przypadek i już trzeba było jeden element wyciągać, drzwi nowe, pomalować elementy obok nowych drzwi itp.

Na starym aucie bym z tym jeździł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ciekawe co by pokazało w raporcie Vin na moje auto teraz
@tookey: Jeśli chodzi o komfort, to nie oczekuj zbyt wiele. Z wypożyczalni mialem 2021 Sportage i na autostradzie komfort jazdy był porównywalny z moją 2010 Mazdą 3. Myślę że dla ciebie po mieście będzie w sam raz. Jak dla mnie za wysoka, trudniej było wysiadać, może dlatego że dawniej jeździłem Fordem Bronco i Bronco II, a tam się wysiadało jak z pickupa i siedzenia były o wiele wyższe.
@piwakk: polecisz jakiejs konkretne miejsce gdzie wezma mniej niz te 10% czyli 5k w tej sytuacji? I mowimy o cenach 21/22, nie 2018/19, tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Serio pytam, mam 2 auta do zagazowania w tym taka kianke sportage ale 2021 rocznik
@jatylkozapytac Tak o cenach dzisiejszych. Warszawa.

Zakładałem lpg w 19 do 2.0T i wtedy płacąc prawie 4k każdy mówił, że to naprawdę dużo. Teraz pomimo większych cen, w życiu nie zapłacisz 5k czy 6k do starego wolnossaka.
myślę że w tym budżecie obecnie możesz atakować coś z grupy VW Passata b7 czy b8 z 1.6 lub 2.0 tdi ewentualnie skodę superb czy octavie nawet z 4x4

Też w tych pieniądzach można z 2015 wyrwać golfa 7 czy młodszego golfa 8.


@PrOsIaCzEk97: no chyba ktoś tu dawno ogłoszeń nie oglądał xD