Wpis z mikrobloga

Moim największym rozczarowaniem filmowym jest przedstawienie przez Ridleya Scotta w Prometeuszu historii kim byli Space Jockeye. Przecież ta postać w fotelu na LV-426 z Òsmego Pasażera wyglądała niesamowicie tajemniczo i wywoływała we mnie nawet strach. Ukazanie ich przeszłości zasmuciło mnie jak nic na tym świecie, no bo jak, no jak z tego skostniałego czegoś z pustymi oczami i "trąbą" zrobiono jakichś albinosów. Cały kurz i lęk opadł, został uśmiech i smutek jednocześnie. Więc może pewnych rzeczy lepiej nie ruszać i zostawić je niewyjaśnionymi na zawsze?

Macie jakieś swoje zawody filmowe?
#film #obcy
Pobierz
źródło: comment_1659293334d4kwvD6YC675WWodsQThmi.jpg
  • 8
@mamypo20lat: Tu masz rację. Jak sobie przypominam tą scenę z planety i ten statek to mam ciary. 8 pasażer to istne arcydzieło. Nie wiem czy warto było poruszać ich historię. Z jednej strony mega ciekawy wątek który można poruszyć. Ale przez to że jest to w sferze wyobraźni każdego z nas z osobna to każdy to sobie obrazował inaczej. A tu pyk Ridley pokazał co miał pokazać i już nasze wyobrażenia
@yawa czyli może nie dało się tego zrobić tak, by nas zadowolić, albo starszy pan Ridley, który zatracił gdzieś swoją nutkę geniuszu wraz z wiekiem spóźnił się z tym filmem parę ładnych lat
Pewnych scen które karmią naszą wyobraźnię nie powinno się ujawniać. Na tym polega właśnie magia. Jeżeli w filmie wyjaśnisz wszystko. Nie na nuty refleksji po zakończeniu seansu. Nie ma o czym rozmawiać po wyjściu z kina. Ani nie napiszesz ciekawego artykułu. Fanbase się też nie utworzy spekulujący co/gdzie/jak/dlaczego. A że autor później pokaże po latach swoją wizję nie znaczy że ona jest właściwa. Niestety odgrzewanie Aliena po tylu latach Prometeuszem to był
@mamypo20lat: Z jednej strony racja, a z drugiej historia Inżynierów miała potencjał, ale oczywiście Scott musiał to zniszczyć durnymi pomysłami typu: hej, to jakiś nieznany robal z innej planety, zdejmę hełm i go pomacam. Co może się stać? xD No i dobra, stało się. Chłop miał szansę się zreflektować w drugiej części. Co zrobił? Zesrał się pod naporem fanów i zabił wszystkich Inżynierów, dał jeszcze głupszą załogę statku niż w Prometeuszu