Wpis z mikrobloga

@Kasahara: najbardziej #!$%@?ło mnie to, że jak ładowali te 500kg to podnośnikiem do sztangi mogli obsłużyć tylko jedną stronę, bo kij wygina się tak bardzo, że nie szło całości podnieść. Imo najlepsze podsumowanie tej całej farsy jaką są te nowe rekordy w martwych. Ten rekordowy lift też był z bujnięciem się przy lockoucie i innym palili za coś takiego.
Pobierz shiverr - @Kasahara: najbardziej #!$%@?ło mnie to, że jak ładowali te 500kg to podnoś...
źródło: comment_1659215766uLJE3iz3q1GgEMJ8CgYOy7.jpg
@Vaclav Im bardziej miękka sztanga, tym efekt ciągnięcia mniejszego ciężaru niż nominalna wartość zwiększa się, tzn. jak startujesz z ziemi, sztanga zaczyna się giąć, to zanim wszystkie talerze oderwą się od ziemi, to pracujesz z mniejszym cieżarem niż jest załadowany. Na sztywnej sztandze trojbojowej wygięcie jest minimalne, na takim pokracznym deadlift barze możesz zrobić pół ruchu zanim zaczniesz ciągnąć pełny ciężar.

Jest to tym bardziej kiepskie, ponieważ jeszcze bardziej premiuje ciągnięcie w
być może ktoś mnie poprawi ale wydaje mi się, że może to trochę ułatwiać podnoszenie, bo przez to że sztanga się ugina to realnie podnosisz ciężar w krótszym zakresie ruchu


@sobiera: raz, że krócej, dwa że stopniowo opór wzrasta i gdy masz w rękach całość to już przy sumo masz z 5 cm do wyprostu. Ktoś niższy z długimi łapami to ledwo oderwie ciężar w całości i już będzie zaliczone. Słabe